Ostatnio dodane

Piotr Legutko gospodarzem nowego programu TVP Historia

Piotr Legutko

Dyrektor TVP Historia Piotr Legutko poprowadzi nowy program publicystyczny „Tu wszystko jest Polską”.

Ma to być cykl prezentujący przez pryzmat Wawelu ciągłość polskiej historii i znaczenie, jakie to miejsce odegrało w dziejach Polski. Rozmowy Piotra Legutki z zaproszonymi gośćmi prowadzone będą w przestrzeni wzgórza, w katedrze i komnatach zamkowych. W programie pojawią się również występy baletowego zespołu Cracovia Danza. „Tu wszystko jest Polską” oglądać będzie można w soboty o godz. 14, od 5 września.

Jak już informowaliśmy, od 15 sierpnia TVP Historia emitować będzie teleturniej „Giganci historii”, który poprowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Od początku sierpnia w ramówce jest cykl Tadeusza Płużańskiego „Twarze Solidarności” (w dni powszednie o 17.45), poświęcony 40. rocznicy powstania „Solidarności”. Od zeszłego weekendu TVP Historia pokazuje również cykl dokumentalny „Cud Wisły” (w soboty i niedziele o 21) w reżyserii Macieja Pawlickiego, Jarosława Rybickiego i Tadeusza Łysiaka. Został on zrealizowany z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Z kolei Piotr Gursztyn wraz z gośćmi przez cały sierpień przybliża wydarzenia i procesy dotyczące wojny 1920 w programie „1920 wojna o wszystko” (w dni powszednie o 18.45).