Ostatnio dodane

Nagroda Radia Zet im. Woyciechowskiego pozostanie na poziomie 50 tys. zł

Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

Wysokość tegorocznej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego wyniesie, podobnie jak w poprzednich latach, 50 tys. zł. Nie wiadomo jeszcze, czy jej fundatorem będzie Mennica Polska.

W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz 16. Uroczystość jej wręczenia jest planowana na drugą połowę listopada. Pewne jest już, że nagroda dla zwycięzcy – mimo trudnej sytuacji na rynku mediów – pozostanie na dotychczasowym poziomie, czyli 50 tys. zł.

Mecenasem trzech ostatnich edycji była Mennica Polska. Czy będzie także w tym roku? – Mennica Polska nie ma na tę chwilę żadnych formalnych ustaleń z Radiem Zet w tym temacie – informuje Kamila Bidzińska z agencji Martis Consulting, pracującej dla Mennicy. Rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł potwierdza, że nie ma żadnych formalnych ustaleń. Pytana, kto będzie mecenasem, ucina: – Na ten moment nie komunikujemy żadnych aktywności związanych z nagrodą.

Zbigniew Jakubas, który jest udziałowcem Mennicy Polskiej, był zainteresowany kupnem Eurozetu. Ostatecznie nadawcę Radia Zet przejęły Agora i SFS Ventures. W zeszłym roku Jakubas ufundował również trzy nagrody dla Dziennikarzy Dekady (otrzymali ją Bianka Mikołajewska, Adam Pieczyński i Paweł Reszka).

Wśród laureatów Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego są Wojciech Bojanowski, Andrzej Poczobut, Grzegorz Sroczyński oraz Tomasz i Marek Sekielscy.