Paulina Czarnota-Bojarska i Adam Westfal odchodzą z Canal+

Paulina Czarnota-Bojarska

Canal+ rozstaje się z dziennikarzami sportowymi Pauliną Czarnotą-Bojarską i Adamem Westfalem, a także z ekspertami Maciejem Murawskim i Kazimierzem Węgrzynem. To kolejne odejścia, odkąd szefem redakcji sportowej jest Michał Kołodziejczyk.

– Potwierdzam, że rozwiązaliśmy umowy z Pauliną Czarnotą-Bojarską i Adamem Westfalem. Nie mam uwag do ich pracy – mówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+. Pytany o zakończenie współpracy z Maciejem Murawskim i Kazimierzem Węgrzynem, odpowiada tylko: – Nie mam zastrzeżeń do ich kompetencji czy fachowości.

Umowy z całą czwórką obowiązują do końca października.

Paulina Czarnota-Bojarska i Adam Westfal to wieloletni dziennikarze sportowi Canal+, pracę w stacji rozpoczęli pod koniec lat 90. Maciej Murawski w przeszłości był piłkarzem m.in. Lecha Poznań i Legii Warszawa, a Kazimierz Węgrzyn – m.in. Wisły Kraków i Pogoni Szczecin. Wszyscy pracowali przy transmisjach z piłkarskiej ekstraklasy.

Wcześniej z redakcją sportową Canal+ rozstali się Sergiusz Ryczel, Gabriel Waliszko i Jakub Zborowski. Cała trójka obsługiwała żużlową Ekstraligę.

Michał Kołodziejczyk dyrektorem redakcji sportowej Canal+ jest od 1 czerwca. Pod koniec zeszłego roku zrezygnował z objęcia stanowiska szefa redakcji „Przeglądu Sportowego” i Onet Sport. Kołodziejczyk od 2015 roku był redaktorem naczelnym Sportowych Faktów w Wirtualnej Polsce. W latach 2007-2014 pracował w „Rzeczpospolitej”.

W pierwszym półroczu Canal+ Sport miał 0,09 proc. udziału w rynku, nSport+ 0,05 proc., a Canal+ Sport 2 – 0,03 proc. (dane Nielsen Audience Measurement).