Mateusz Borek w sierpniu zadebiutuje w TVP Sport

Mateusz Borek

Mateusz Borek 22 sierpnia poprowadzi w TVP Sport studio przy gali bokserskiej, debiutując w tej stacji jako dziennikarz. Wiosną br. po 20 latach pracy rozstał się z Polsatem, z TVP podpisał umowę jako promotor bokserski.

Jak podano w czwartek wieczorem na Twitterze, 22 sierpnia Mateusz Borek będzie gospodarzem studia przy gali bokserskiej, podczas której odbędzie się walka Aleksandra Powietkina i Dilliana Whyte’a.

Nie poinformowano, czy to początek stałej współpracy i czy Borek będzie też komentował w TVP Sport mecze piłkarskie. Na początku czerwca dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski nie chciał z nami rozmawiać o ewentualnej współpracy z Mateuszem Borkiem w roli dziennikarza.

Na początku czerwca Telewizja Polska podpisała umowę o współpracy z firmami MB Promotions Mateusza Borka i Tymex Boxing Promotion Mariusza Grabowskiego, w ramach której przez trzy lata pokaże minimum 18 gal bokserskich zorganizowanych przez obie spółki.

BUM❗ Witamy @BorekMati. 👋😎 #tvpsport #gramydalej pic.twitter.com/WRfsx4ZCp9

— TVP SPORT (@sport_tvppl) July 30, 2020

Borek po 20 latach rozstał się z Polsatem

Mateusz Borek wiosną br. rozstał się z Polsatem, po 20 latach pracy. Wypowiedzenie umowy od nadawcy przyszło do dziennikarza pod koniec kwietnia w liście. – Potwierdziłem, że podpisuję się pod tym zwolnieniem z pracy, natomiast generalnie mam trochę inną optykę na sposób zwolnienia – zaznaczył. – Jeśli ktoś uznaje, że to jest fair, że tak to powinno wyglądać, to jest to jego sprawa. Ja mam swoje zdanie na ten temat – przyznał.

Na początku czerwca Borek skomentował w Eurosporcie mecze końcowej fazy piłkarskiego Pucharu Niemiec.

Mateusz Borek pracę w Polsacie zaczął w 2000 roku. Był tam najpopularniejszym komentatorem sportowym, komentował wiele meczów reprezentacji Polski, turnieje Euro 2008 i Euro 2016 oraz mundial w 2006 roku oraz spotkania Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz naszej Ekstraklasy i Pucharu Polski. Był też zazwyczaj gospodarzem „Cafe Futbol” w Polsat Sport, prowadził też studia przy galach boksu i MMA.