Ostatnio dodane

Dzięki Fundacji TVS do szpitala w Chorzowie trafił sprzęt ratujący życie noworodków!

Dzięki Fundacji TVS do szpitala w Chorzowie trafił sprzęt ratujący życie noworodków!

Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała, pozwala ocenić czynność serca, wspomaga oddychanie – generalnie wspomaga okres adaptacji noworodka tuż po przyjściu na świat. W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie właśnie takiego urządzenia brakowało. Sprzęt zakupiono dzięki wsparciu Fundacji TVS.

– Na tym stoliku resuscytacyjnym nie dość, że jesteśmy w stanie resuscytować noworodka, czy niemowlę. Jesteśmy w stanie monitorować podstawowe czynności życiowe, te stolik jest wyposażony w wagę automatyczną, więc możemy dziecko od razu zważyć w związku z czym dawkowanie leków jest również na kilogram masy ciała dziecka. Także jest to naprawdę bardzo pomocny sprzęt w naszej codziennej pracy mówi dr n. med. Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor ds. lecznictwa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Ten udało się zakupić dzięki wsparciu Fundacji TVS. Idealnie wpasował się w wolne miejsce na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Małgorzata Piechoczek– To urządzenie zostało zakupione i szpitalny oddział ratunkowy dla noworodków posiada już to urządzenie – dzięki ofiarności telewidzów – mówi Małgorzata Piechoczek, dyrektor telewizji TVS

– Pod koniec czerwca informowaliśmy naszych telewidzów, że Fundacja TVS przekazała 60 tysięcy złotych na zakup urządzenia do ratowania noworodków do Zespołu Szpitali Miejskich. Dzisiaj jest mi niezmiernie miło poinformować, że to się stało faktem. To urządzenie zostało zakupione i szpitalny oddział ratunkowy dla noworodków posiada już to urządzenie – dzięki ofiarności telewidzów. Z głębi serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcommówi Małgorzata Piechoczek, dyrektor telewizji TVS.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie to nie pierwsza placówka medyczna wsparta za pośrednictwem Fundacji TVS. Wsparcie otrzymał już między innymi Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, czy Hospicjum Cordis.