Radio Pogoda i ZAiKS będą promować polskich twórców

„Kultowa piątka”, „Wieczór autorski” i „Książka na wakacje w Radiu Pogoda” – dzięki tym audycjom Radio Pogoda we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS ma wspierać i promować polskich twórców.

Radio Pogoda w najbliższym czasie będzie przybliżać jeszcze częściej polskich wykonawców – we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. „To nasz sposób na wsparcie polskich twórców w czasie kryzysu. Razem z ZAiKS-em chcemy promować tych, którzy nadal najmocniej odczuwają gospodarcze skutki pandemii. Grając ich piosenki czy polecając ich książki, pragniemy przypomnieć naszym słuchaczom, że hasło „Dobre, bo polskie” sprawdza się również w odniesieniu do kultury i sztuki” – mówi Agnieszka Kasprzyk, redaktor naczelna Radia Pogoda.

We współpracy ze ZAiKS-em powstanie, m.in. program Radia Pogoda „Wieczór autorski” – rozmowy z pisarzami, kompozytorami i tekściarzami o tym, jak powstawały ich kultowe dzieła i jak wygląda codzienne życie artysty. Audycja będzie nadawana w piątki po godz. 22.00.

Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem będzie program „Kultowa piątka”. Z okazji swoich piątych urodzin każdego tygodnia Radio Pogoda przedstawi pięć postaci ze świata kultury lub pięć kultowych polskich dzieł. Ich lista powstanie w porozumieniu z ZAiKS-em. Słuchacze poznają więc, np. pięć kultowych piosenek o miłości, pięć kultowych kompozytorów, pięć kultowych polskich filmów czy seriali. Program nadawany będzie od 20 lipca – od poniedziałku do piątku o godzinie 11:15.

W ramówce Pogody znajdą się również książkowe propozycje. Radio Pogoda i ZAiKS będą polecać letnie lektury w audycji „Książka na wakacje w Radiu Pogoda”. Wśród omawianych dzieł będą pozycje wyłącznie polskich autorów.

Podcasty ze wszystkich tych programów ukażą się na stronie internetowej stacji. Pojawienie się nowości w ramówce Radia Pogoda wspiera promocja na antenie stacji.