Marek Jurek felietonistą tygodnika „Do Rzeczy”

Marek Jurek

Polityk Marek Jurek został stałym felietonistą tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro). Zastąpił stałą rubrykę Wojciecha Wybranowskiego, który w połowie czerwca rozstał się z tym tytułem. – Na razie nie ma co się spodziewać kolejnych nowych felietonistów – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika.

Marek Jurek współpracuje już jako autor stałej rubryki felietonowej z tygodnikiem „Gość Niedzielny”. Pisuje też komentarze i teksty dla „Do rzeczy”. Od poniedziałku ma swoje stałe miejsce w tym drugim tygodniku.

– Zastąpił Wojciecha Wybranowskiego, ale zastąpił tylko „geograficznie”, czyli zajął jego miejsce na łamach – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika. Wybranowski odszedł z „Do Rzeczy” w połowie czerwca br., po siedmiu latach pracy. Niedługo potem podjął współpracę z internetowym serwisem Życie Stolicy. – W najbliższym czasie nie planujemy nowych felietonistów na łamach, obecni już ledwo się tam mieszczą – komentuje Lisicki.

Marek Jurek to polityk prawicy, były poseł i europoseł, związany w przeszłości m.in. z Prawem i Sprawiedliwością, Prawicą Rzeczypospolitej czy Wyborczą Akcją Katolicką. W ub.r. w wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z listy PSL i Kukiz ‘15, nie uzyskał mandatu.

Z danych ZKDP wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż „Do Rzeczy” wyniosła 29 372 egz., po spadku o 12,93 proc. rok do roku.