„To nie jest nowa Trójka, to Radio Nowy Świat”

W piątek o 6 rano zaczęło nadawanie internetowe Radio Nowy Świat tworzone częściowo przez byłych pracowników Programu III Polskiego Radia. Pierwszą audycję poprowadził Wojciech Mann.

– Ja nazywam się Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat – przywitał słuchaczy Mann. Audycję „Poranna Manna” rozpoczął utworem „All you need is love” zespołu The Beatles.

Poranną audycję „Nowy świt” będą także prowadzić: Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia, Eliza Michalik i Grzegorz Markowski. Gospodarzem popołudniowego pasma będzie Michał Porycki.

Poza porankiem Wojciech Mann poprowadzi program „Mała kawa” nadawany we wtorki między 14 a 16. W tym paśmie w poniedziałek audycję „Muzyka bardzo poważna” będzie miał Krzysztof Grabowski, w środy pojawi się „Dzień bluesa” Jana Chojnackiego, w czwartki – „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniewa Zamachowskiego.

Najważniejsze zachować spokój. #RTDW @RTDW_Nowy_Swiat @RatujmyTrojke #CzyNasSłychać? pic.twitter.com/6seC37krpz

— RadioNowySwiat (@RTDW_Nowy_Swiat) July 10, 2020

Muzyczne audycje autorskie będą nadawane w tygodniu również w paśmie między 19 a 21. W poniedziałki „Strumień zdumień” poprowadzi Jan Chojnacki (krakowskim korespondentem będzie u niego Krzysztof Materna), we wtorki „Wagle” – Wojciech Waglewski i Bartosz Waglewski, w środy „Badafonię” Kuba Badach, a w czwartki „Napiór w eterze” Marek Napiórkowski.

Z kolei między 21 a 22 będzie nadawany „Punkt widzenia”. Wśród gospodarzy audycji są Jerzy Sosnowski i Katarzyna Kasia.
Press

Zespół pracowników i współpracowników Radia Nowy Świat liczy już ponad 60 osób. Internetowe radio miało rozpocząć nadawanie 26 czerwca, ale u jednego ze współpracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Szefową stacji jest Magda Jethon, była redaktor naczelna Programu III Polskiego Radia, a dyrektorem muzycznym Krzysztof Łuszczewski, były szef radiowej Czwórki. Na rozgłośnię na Patronite zebrano dotychczas ponad 1,8 mln zł.

Radio Nowy Świat – gdzie słuchać

Stacji można słuchać w internecie na Nowyswiat.online, w aplikacjach Patronite Audio, Replaio, na WP Pilot i w Open.FM. Nadawca pracuje nad aplikacjami na iOS oraz Android. Do studia można dzwonić na numer tel. 22 4280280.

W pierwszych godzinach Radia Nowy Świat słuchacze skarżyli się w mediach społecznościowych, że streaming przerywa. Wojciech Mann tłumaczył to na antenie „nadspodziewaną liczbą słuchaczy”.

Przekazujemy gdzie można. https://t.co/H9wGsDDUXK

— RadioNowySwiat (@RTDW_Nowy_Swiat) July 10, 2020

Radio Nowy Świat z rekordem w Open FM

Jak podała Wirtualna Polska, poranny program Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat na platformach Open FM i WP Pilot miał prawie 100 tysięcy słuchaczy. Według wstępnych szacunków to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie poranka ponad 40 proc. wszystkich korzystających z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat.