Bartek Godusławski wicenaczelnym Business Insider Polska

Bartek Godusławski

Bartek Godusławski będzie zastępcą redaktora naczelnego Business Insider Polska. Zastąpi Piotra Pilewskiego, który do tej pory pełnił tę funkcję, a z początkiem lipca objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego ds. online Forbes Polska.

Bartek Godusławski przechodzi do Business Insider Polska z „Dziennika Gazety Prawnej”, gdzie pracował przez ponad 3 lata jako dziennikarz ekonomiczny oraz śledczy zajmujący się sprawami gospodarczymi. Był koordynatorem projektu „Śledztwa DGP”, a od stycznia tego roku również wiceszefem działu Kraj, Świat i Gospodarka oraz szefem działu Gospodarka i Klimat. Wcześniej przez 7 lat pracował w PAP Biznes, a następnie przez 2,5 roku w „Pulsie Biznesu”.

Godusławski pracę w redakcji rozpocznie najpóźniej 1 października. W 2016 roku Bartek Godusławski, wówczas związany z ”Pulsem Biznesu”, otrzymał Nagrodę Grand Press Economy.

Z kolei Piotr Pilewski, który objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego ds. online Forbes Polska, z Business Insider Polska był związany od kwietnia 2016 r. – od startu serwisu. Najpierw jako szef newsroomu, a później jako zastępca redaktora naczelnego. Przez ponad pół roku pełnił także obowiązki redaktora naczelnego BI.

Według danych Gemius/PBI w maju Businessinsider.com.pl miał 49,53 mln odsłon (wzrost o 61,54 proc. w stosunku do maja 2019 r.) i odwiedziło go 7,18 mln (wzrost o 35,47 proc.).