Mateusz Maranowski odchodzi z Polskiego Radia 24

Mateusz Maranowski

Dziennikarz i wydawca w Polskim Radiu 24 zdecydował się odejść z publicznej rozgłośni. Przed kilkoma tygodniami rozstał się także Fratrią, wydawcą wPolityce.pl i „Sieci”.

Mateusz Maranowski o swoim odejściu z Polskiego Radia 24 poinformował na Twitterze. Podziękował byłemu prezesowi Polskiego Radia Jackowi Sobali, dodał, że „to by było tyle, jeżeli chodzi na razie o mnie i media publiczne”.

Miałem to ogłosić później, ale sytuacja jest wyjątkowa. Odchodzę z Polskiego Radia 24 i proszę o wsparcie. https://t.co/vZSJaXuV6q pic.twitter.com/wgnlvdwKGr

— Mateusz Maranowski (@m_maranowski) July 8, 2020

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarz komentuje: – Odchodzę z Polskiego Radia 24, ponieważ miałem poczucie, że ja i kierownictwo Radia trochę inaczej widzimy moją przyszłość w firmie. Rozstaliśmy się w zgodzie i ze zrozumieniem. Co do nowego miejsca jeszcze ze względów formalnych zdradzić nie mogę, ale na dniach sprawa się wyjaśni – mówi nam Maranowski.

W publicznej rozgłośni pozostanie do końca lipca. Kilka tygodni temu rozstał się z Fratrią (właściciel m.in. portalu wPolityce.pl, telewizji wPolsce.pl i tygodnika „Sieci”).

Wcześniej – od października 2016 – pracował w Telewizji Polskiej. Najpierw był asystentem reportera w „Wiadomościach”, a od lutego jest wydawcą porannego programu TVP1 „Dzień dobry Polsko”.

Poprzednio dziennikarz był związany z Telewizją Republika, współprowadził w niej program „Polska na dzień dobry. Weekend”.