„GPC” rozda bezpłatnie milion egzemplarzy „Expressu Wieczornego”

W piątek wydawca „Gazety Polskiej Codziennej” (Forum SA) rozda milion egzemplarzy „Expressu Wieczornego” w kilku największych miastach Polski. „Express”, który jest dodatkiem do „GPC”, będzie można także pobrać za darmo w internecie.

Jak zapowiada wydawca, w środku bezpłatnego „Expressu” znajdą się teksty m.in. „o tym, co koniecznie musimy wiedzieć o wyborach prezydenckich i o tym, jak żyje Warszawa pod rządami Rafała Trzaskowskiego”. Mają też powrócić rubryki „Spacerkiem po Warszawie” i „Podsłuchane jednym uchem”.

„EW” był niezwykle popularną popołudniówką w czasach PRL, a jego redakcja uchodziła za najszybciej reagującą na to, co się działo w Warszawie. W ramach podziału majątku państwowego molocha wydawniczego, jakim była RSW „Prasa-Książka-Ruch”, w 1991 roku gazeta wraz nieruchomościami w centrum Warszawy przypadła Porozumieniu Centrum, partii założonej przez Jarosława Kaczyńskiego i jego środowisko polityczne. Zmiana linii politycznej dziennika spowodowała, że z redakcji odeszło wielu dziennikarzy, którzy założyli „Express” (przekształcony później w „Super Express”).

Od zeszłego piątku „Express Wieczorny” ukazuje się jako dodatek do wydań „GPC” na Mazowszu. Na razie tytuł nie ma redaktora naczelnego, nadzoruje go Marcin Szkuat w randze szefa działu.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „GPC” wyniosła w kwietniu 10 284 egz. (spadek o 22,17 proc.).