Agnieszka Iskra powołana do zarządu Fundacji „Tygodnika Powszechnego”

Agnieszka Iskra

Rada Fundacji „Tygodnika Powszechnego” podjęła decyzję o poszerzeniu zarządu Fundacji z dwóch do trzech osób. Do władz dołączyła Agnieszka Iskra, wieloletnia współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Objęła funkcję dyrektor operacyjnej.

Rada Fundacji przyjęła też sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2019 oraz udzieliła absolutorium dla członków jej zarządu. Ponieważ w tym roku dobiega końca kadencja zarządu, Rada wybrała nowy zarząd na kolejną trzyletnią kadencję, poszerzając jego skład z dotychczasowych dwóch osób (prezes Aleksander Kardyś i członkini Edyta Płachta) do trzech i powołując Agnieszkę Iskrę jako członkinię i dyrektor operacyjną Fundacji. Nowa kadencja zarządu zaczęła się 2 sierpnia.

– „Tygodnik” to miejsce, które w znaczniej mierze ukształtowało mnie zawodowo. Spotkałam tu swoich nieocenionych mentorów i wspaniałych ludzi przepełnionych pasją, determinacją i zaangażowaniem. Bezsprzecznie kluczem sukcesu „Tygodnika” jest niezwykła synergia całego zespołu, którego mam wielki przywilej być częścią – skomentowała swoje nowe stanowisko Agnieszka Iskra.

Agnieszka Iskra z Fundacją „Tygodnika Powszechnego” i spółką Tygodnik Powszechny związana jest od 2007 roku. To certyfikowany HR Business Partner. Współpracuje z Fundacją przy projektach festiwalowych (m.in. przy Festiwalu Conrada) i wydawniczych. Jest producentką wykonawczą filmu dokumentalnego „xABo: Ksiądz Boniecki”, który w lipcu tego roku będzie miał swoją premierę kinową. Jej wcześniejsze doświadczenie to m.in. wieloletnia praca w departamencie personalnym TVN Discovery.

Pod koniec czerwca br. na stanowisko wiceprezesa spółki Tygodnik Powszechny została powołana Maja Kuczmińska. Prezesem pozostaje Jacek Ślusarczyk, a wiceprezesem – Piotr Mucharski.