Ostatnio dodane

Katarzyna Borowiecka w lipcu wraca do Trójki z „ABC Popkultury”

Katarzyna Borowiecka

Na antenę radiowej Trójki wraca w lipcu Katarzyna Borowiecka – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Poprowadzi swoją niedzielą autorską audycję „ABC Popkultury”, niewykluczone, że znajdzie się dla niej też inne miejsce w ramówce.

Katarzyna Borowiecka odeszła z Trójki w maju br., jako jedna osób żegnających się z rozgłośnią po unieważnieniu wydania Listy Przebojów wygranego przez piosenkę Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. – Postępująca korozja anteny. Brak szacunku dla ludzi, brak szacunku dla warsztatu, brak szacunku dla radia. Jest we mnie od dawna dziwna mieszanka zadziwienia i wściekłości. Jestem radiową fanatyczką, kibolką eteru – uzasadniała.

Jak przekazał nam dyrektor Trójki, Kuba Strzyczkowski, Katarzyna Borowiecka i jej „ABC Popkultury” wracają w lipcu na antenę. Niewykluczone, że będzie to tylko jedna z audycji, które poprowadzi dziennika. Program będzie nadawany w każdą niedzielę w godz. 13-14.

Katarzyna Borowiecka jest związana z Trójką od 2007 roku, do czasu majowego odejścia przygotowywała i prowadziła audycje o tematyce kulturalnej, zwłaszcza filmowej. W ostatnich latach była gospodynią niedzielnego programu „ABC popkultury – zestaw powiększony” i wtorkowych wydań „Klubu Trójki”. Odpowiadała też za konkurs Talenty Trójki.

Kuba Strzyczkowski ściąga do Trójki dziennikarzy i programy, którzy rozstali się z tą anteną w ostatnich tygodniach, ale nie tylko. W czerwcu wrócił m.in. Wojciech Ossowski ze swoimi „Ossobliwościami muzycznymi”, językoznawczyni Katarzyna Kłosińska z dwiema audycjami, a Michał Żakowski rozpoczął cykl „Świat i ludzie”. Wkrótce na antenie będzie można usłyszeć Gaję Kuroń, a w sierpniu ruszyć ma też nowy program reporterski.

Według badania Radio Track od marca do maja br. Trójka miała 4,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,1 proc. rok wcześniej.