Robert Mazurek z audycją w radiowej Dwójce

Robert Mazurek

Robert Mazurek, prowadzący „Poranną rozmowę w RMF FM”, będzie mieć audycję w Programie II Polskiego Radia – dowiedział się „Presserwis”.

– Program będzie o kulturze, o muzyce właściwie. To będą rozmowy z gośćmi, którzy będą mówili o tym, jaka muzyka ich ukształtowała. Będą opowiadali o sobie, ale w ten sposób, że będą prezentować muzykę, której sami lubią słuchać – opowiada Robert Mazurek. Audycja ma być nadawana od lipca w soboty o 12.

Robert Mazurek od września 2016 roku jest gospodarzem porannych wywiadów politycznych w RMF FM. – Obowiązuje mnie zakaz konkurencji, ale wyjęta jest z niego jedna, jedyna stacja – Program II – mówi Mazurek.

Robert Mazurek ma sentyment do radiowej Dwójki

Potwierdza to Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes spółki RMF. – Cztery lata temu, jak rozmawiałem z Robertem Mazurkiem na temat rozmów publicystycznych, on zastrzegł sobie, że w związku z jego zainteresowaniami muzycznymi nie wyklucza podjęcia współpracy – na niwie muzycznej – z radiową Dwójką, do której ma sentyment. Powiedziałem mu wtedy, że to nie jest działalność w żadnym zakresie konkurencyjna i mi nie przeszkadza. I to się nie zmieniło – mówi Sołtys.

Robert Mazurek kilka lat temu miał już audycję w Dwójce – z Jerzym Kisielewskim prowadził audycję „Piątki z Mazurkiem i Kisielem”. Obecnie przeprowadza również wywiady dla „Dziennika Gazety Prawnej”, publikuje felietony w „Plusie Minusie” (weekendowym dodatku do „Rzeczpospolitej”). Wraz z Igorem Zalewskim był autorem prowadzonej przez 20 lat rubryki „Z życia koalicji, z życia opozycji” (najpierw w „Nowym Państwie”, później we „Wprost”, „Uważam Rze” i do połowy 2018 roku „Sieci”).