Łukasz Pilip zwycięzcą trzeciej edycji nagrody dziennikarskiej im. Moszkowicza

Łukasz Pilip

Tekst „Dom przy Zielonej” Łukasza Pilipa, który ukazał się w „Magazynie Pismo”, zwyciężył w trzeciej edycji konkursu „Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza”, organizowanego przez portal Interia.

Pilip otrzymał nagrodę w wysokości 7 tys. zł. W ubiegłym roku autor został uhonorowany przez jury wyróżnieniem.

Jury, oprócz nagrody głównej, przyznało także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Maria Dybcio za tekst „Eukaliptus pali Portugalię” („Przekrój”), Julia Kalęba za materiał „Między domem a bezdomnością. Historia Pawła Ileckiego” („Gazeta Krakowska”), Damian Nowicki za tekst „Głód ma twarz Jaganki” („Tygodnik Powszechny”) i Anna Rubaj za reportaż „Cyberprzemoc to też przemoc” (TVN).

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 60 prac. Nominacje do finału uzyskało 11 z nich. Zgłoszenia mogą przysyłać autorzy, którzy w momencie publikacji tekstu nie ukończyli 30. roku życia.

Konkurs „Człowiek z pasją” to sposób na uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczną edycję konkursu rozstrzygnięto online.