Ostatnio dodane

Trójka z nowymi szefami redakcji aktualności i publicystyki

Ernest Zozuń został kierownikiem redakcji aktualności radiowej Trójki, a Sylwia Héjj – publicystyki.

Ernest Zozuń w roli szefa aktualności zastąpił Łukasza Kurtza-Królikiewicza. Podlegać mu będą poranne i popołudniowe „Zapraszamy do Trójki” oraz serwisy informacyjne stacji. Zozuń z Polskim Radiem związany jest od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. Zastępcą Zozunia została wydawczyni Ewa Lipowicz, pracująca w Programie III od 1996 roku.

Na stanowisku kierownika redakcji publicystyki, którym została Sylwia Héjj, ostatnio był wakat. Obowiązki pełniła sekretarz redakcji anteny Ewa Kocemba. Héjj pracuje w Trójce od 2008 roku jako wydawczyni.

Szefów redakcji – także muzycznej (kieruje nią teraz Mariusz Owczarek) – wybrały ich zespoły w głosowaniu.

Od poniedziałku w Trójce ponownie nadawana jest audycja Ernesta Zozunia „3 strony świata” (Zozuń jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim, na razie prowadzą ją inni dziennikarze) – zdjął ją w 2018 roku ówczesny dyrektor anteny Wiktor Świetlik. Na antenę wracają również audycje, które zostały zawieszone na czas zmienionej ramówki z powodu pandemii koronawirusa – np. „Klub Trójki” (ma być nadawany od przyszłego tygodnia) i „Gitarą i piórem” Janusza Deblessema.

Na antenę Trójki, oprócz m.in. Piotra Stelmacha, Piotra Metza i Marcina Łukawskiego, wróciła również Katarzyna Stoparczyk, która pod koniec maja ogłosiła odejście z rozgłośni.

Od 25 maja dyrektorem i redaktorem naczelnym radiowej Trójki jest Kuba Strzyczkowski. Jest on piątym szefem stacji od początku tzw. dobrej zmiany. Wcześniej szefami anteny byli: Paulina Stolarek-Marat, Adam Hlebowicz, Wiktor Świetlik i Tomasz Kowalczewski. Jeszcze w 2016 roku udział Trójki w czasie słuchania wynosił 7,9 proc., podczas gdy w 2019 roku już 5,1 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).