Ostatnio dodane

Do Trójki wracają „3 strony świata” Ernesta Zozunia, Katarzyna Stoparczyk i Agnieszka Obszańska

Ernest Zozuń

Na antenę Trójki wracają Katarzyna Stoparczyk, Agnieszka Obszańska, a także Ernest Zozuń z audycją „3 strony świata”, który został także kierownikiem redakcji aktualności radiowej PR III. – Zaufałem Kubie Strzyczkowskiemu – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Zozuń. W środę na antenie ma się także pojawić Piotr Baron. Wciąż jednak nie ma przeprosin dla Marka Niedźwieckiego ze strony prezes Agnieszki Kamińskiej. – Podejmuję w tej sprawie negocjacje w ramach skromnych możliwości – mówi Strzyczkowski.

W poniedziałek na antenie Trójki pojawił się Patrycjusz Wyżga, za tydzień będzie można posłuchać Beaty Michniewicz ze swoimi rozmowami w ramach „Salonu politycznego Trójki”. Wyżga wrócił do Trójki, bo jak mówi – uwierzył nowemu dyrektorowi rozgłośni Kubie Strzyczkowskiemu. W poniedziałek poprowadził popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”, na początku wygłosił kilkuminutowe oświadczenie.

Na antenę wraca, po dwuletniej przerwie, audycja Ernesta Zozunia „3 strona świata”. Co za tym idzie, wraca do radia także jej prowadzący, który z anteną rozstał się kilka dni temu. Poszedł na zwolnienie lekarskie.

– Kończy się 9 czerwca, wtedy też pojawię się w Trójce – zapewnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ernest Zozuń. Dodaje, że wraca, gdyż zaufał Kubie Strzyczkowskiemu, choć nie jest tak, że nie ma zastrzeżeń. – Zaufałem, acz… – mówi i zawiesza głos.

Poświęcona przeglądowi najważniejszych globalnych wydarzeń audycja „3 strona świata” zniknęła z anteny w maju 2018 roku. Nadawana była niemal przez osiem lat. Teraz program nadawany będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 16.45.

Zozuń został także kierownikiem redakcji aktualności radiowej Trójki, na tym stanowisku zastąpił Łukasza Kurtza-Królikiewicza. Ma odpowiadać za poranne i popołudniowe „Zapraszamy do Trójki” oraz serwisy informacyjne PR III.

Ernest Zozuń z Polskim Radiem związany jest od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. Zastępcą Zozunia została Ewa Lipowicz, która pracuje w Programie III PR od 1996 roku.

Wracają Katarzyna Stoparczyk i Agnieszka Obszańska

Do Trójki wróciła na początku tygodnia także Katarzyna Stoparczyk. We wtorek poprowadziła poranny blok „Dzień z trójką w domu”. – Przed 10:00 wzięłam głęboki oddech. I skoczyłam. Pierwszy raz we wtorek. Pierwszy raz o tej porze. Pierwszy raz od dawna – napisała.

Wraca także Agnieszka Obszańska: jej powrót zapowiedział Kuba Strzyczkowski. Nie udało nam się jednak uzyskać potwierdzenia tej informacji u samej dziennikarki.

Kilka dni temu nowym szefem muzycznym został Mariusz Owczarek, który także poprowadził piątkowe, nietypowe wydanie Listy Przebojów. Pod koniec ubiegłego tygodnia nową szefową publicystyki w Trójce została natomiast dziennikarka i wydawca – Sylwia Hejj.

W rozmowie z WP.pl Kuba Strzyczkowski przekazał, że negocjuje z prezes Polskiego Radia „w ramach swoich skromnych możliwości” przeprosiny dla Marka Niedźwieckiego. – To jest sprawa korporacji, to jest sprawa „dużego radia” – stwierdził nowy szef Trójki.

– Wydaje mi się, że załagodzenie tej sytuacji i dojście do kompromisu byłoby najlepszym rozwiązaniem. Dobra osobiste Marka Niedźwieckiego zostały naruszone. Robię wszystko, żeby doprowadzić do ugody. Jestem umiarkowanym optymistą – dodał.

Od 25 maja dyrektorem i redaktorem naczelnym radiowej Trójki jest Kuba Strzyczkowski.

Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 4,7 proc.