Ostatnio dodane

Mirosław Wąsik rezygnuje z kierowania radą programową Polskiego Radia

Mirosław Wąsik, przewodniczący rady programowej Polskiego Radia złożył wniosek o rezygnację z pełnionej funkcji. Rada ma podjąć decyzję w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu – wynika z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Szef rady programowej Polskiego Radia Mirosław Wąsik w poniedziałek miał zdecydować się na złożenie wniosku o rezygnację z pełnionej funkcji. Nad uchwałą w tej sprawie rada ma głosować jeszcze w tym tygodniu, na najbliższym posiedzeniu.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, powodem takiej decyzji miałyby być ostatnie wydarzenia w spółce. Chodzi prawdopodobnie o kryzys, jaki miał miejsce w Trójce wokół Listy Przebojów. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o stanowisku rady programowej w tej sprawie. – Szanowni państwo dziennikarze i twórcy, bez was programy Polskiego Radia są znacznie uboższe, a wielu słuchaczy ma poczucie pustki. Apelujemy do was o rozważanie możliwości powrotu. Wasze miejsce jest w Polskim Radiu – zaapelowała rada w przyjętym przez siebie stanowisku.

Złożenie wniosku o rezygnację nie jest równoznaczne z odejściem – rada programowa może odrzucić uchwałę większością głosów. Mirosław Wąsik w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie chciał komentować tej kwestii, zastrzegając, że to „wewnętrzne sprawy rady programowej nad którymi będzie ona głosować”.

Mirosław Wąsik jest przewodniczącym rady programowej Polskiego Radia od końca lutego 2017 roku. Jego zastępcami zostali Janina Jankowska i Jan Ordyński. Radę tworzą także: Wojciech Borowik, Renata Butryn, Marek Gizmajer, Grzegorz Hlebowicz, Jakub Kowalski, Tomasz Koziński, Anna Kwiecień, Marek Mnich, Radosław Molenda, Korneliusz Pacuda, Joanna Scheuring-Wielgus i Dariusz Wasielewski. Rada programowa jest wybierana na 4-letnią kadencję. Ma za zadanie oceniać poziom i jakość poszczególnych audycji i całych ramówek Polskiego Radia.

W skład rady programowej Polskiego Radia wchodzi 15 osób: 10 wskazują kluby parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych.