Wizerunek Katarzyny Dowbor w reklamie środka na pasożyty

Dziennikarka przestrzega: To oszustwo

Katarzyna Dowbor

Dziennikarka Polsatu Katarzyna Dowbor zaalarmowała na Instagramie, że jej wizerunek został bez jej zgody wykorzystany w reklamie środka na pasożyty. – Zawiadomiłam policję. Kiedy ustali ona sprawców oszustwa, wystąpię do sądu o bezprawne wykorzystanie mojego wizerunku i naruszenie dóbr osobistych – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prowadząca program „Nasz nowy dom”.

„Uwaga! Nie dajcie się nabrać! Oszustwo! W internecie pojawiły się reklamy produktu Germitox na pozbycie się pasożytów z organizmu. Bezprawnie wykorzystano w nich mój wizerunek i nazwisko. Nigdy nie reklamowałam żadnego produktu na pasożyty i nie udzieliłam żadnego wywiadu na ten temat Przestrzegam Was przed kupowaniem preparatów niewiadomego pochodzenia. Mogą być niebezpieczne dla Waszego zdrowia. A wobec oszustów wyciągnę konsekwencje prawne” – napisała na Instagramie Katarzyna Dowbor.

Katarzyna Dowbor powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl, że reklamy, w których bezprawnie wykorzystano jej wizerunek pojawiły się na Facebooku oraz na stronie internetowej, na której zamieszczony rzekomy wywiad z dziennikarką, którego – jak zapewnia – nigdy nie udzieliła.

„Chodzi o bezpieczeństwo osób, które mi ufają”

– Nigdy wcześniej nie przydarzyło mi się coś takiego. Trzeba zdecydowanie reagować na takie sytuacje i nie pozwalać na to, by oszuści byli bezkarni. Słyszałam, że wizerunek kilku innych osób wykorzystano w ten sam sposób. Nie chodzi tylko o mój wizerunek, ale o bezpieczeństwo osób, które mi ufają i mogłyby się nabrać na tę oszukańczą reklamę. A korzystanie z preparatu niewiadomego pochodzenia może być niebezpieczne dla zdrowia – mówi nam dziennikarka.

Katarzyna Dowbor dodaje, że zawiadomiła policję. Kiedy funkcjonariusze ustalą sprawców oszustwa, dziennikarka zamierza wystąpić do sądu w sprawie bezprawnego wykorzystania jej wizerunku i naruszenia dóbr osobistych.

Katarzyna Dowbor jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Od września 2013 r. związana jest z Telewizją Polsat, gdzie prowadzi program typu reality show „Nasz nowy dom”.

W 2018 r. razem z pisarzem Marcinem Koziołem napisała serię interaktywnych książek dla dzieci o koniach, „Stajnia pod tęczą”. Występuje w nich w roli właścicielki stajni, a także pojawia się w towarzyszących publikacji filmach, na których opowiada o koniach i prezentuje, jak się nimi opiekować.

Katarzyna Dowbor do tej pory występowała w reklamach wędlin, preparatu do pielęgnacji roślin oraz suplementów diety.