Ostatnio dodane

Trójka bez Niedźwieckiego i bez listy przebojów

Nikt nie poprowadził piątkowego wydania „Listy przebojów Trójki” po tym, jak z rozgłośnią rozstał się Marek Niedźwiecki. Zamiast kultowej audycji stacja nadawała muzykę. Przed siedzibą radia odbyła się manifestacja w obronie Trójki i przeciwko cenzurze.

„Dziś po godzinie 19.00 zagramy przeboje znane z trójkowej anteny. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia” – napisano w oświadczeniu Polskiego Radia.

W piątek wieczorem w porze rozpoczęcia listy przebojów przed siedzibą radia odbyła się manifestacja w obronie Trójki i przeciwko cenzurze. Uczestnicy trzymali transparenty, m.in. „Wolne media”, „Murem za Trójką” czy „Murem za Niedźwiedziem”. Na miejscu była policja.

Przed Państwem specjalny zespół informatyków, który ma dzisiaj zadbać o odpowiednią kolejność piosenek w @RadiowaTrojka. pic.twitter.com/8bDzKqrx43

— Patrycjusz Wyżga (@patrycjuszwyzga) May 22, 2020

Marek Niedźwiecki rozstał się z Trójką

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki po tym, jak został oskarżony przez dyrekcję o dokonanie manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki w ramach notowania „Listy przebojów Trójki” z 15 maja. Wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, która nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w Święta Wielkanocne, gdy inni nie mogli ze względu na epidemię.

Po emisji notowanie zniknęło jednak ze strony internetowej rozgłośni, a dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski zdecydował o unieważnieniu głosowania. Najpierw twierdził, że został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy, a potem, że piosenka zajęła czwarte, a nie pierwsze miejsce. Wczoraj tłumaczył się z tego na posiedzeniu senackiej komisji.

W czwartek Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie:

Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie. Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią.

Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM.

To tylko tango…

Dzień wcześniej nikt nie poprowadził „Zapraszamy do Trójki”. Również wtedy zamiast audycji nadawana była wyłącznie muzyka.