Ostatnio dodane

Onet i „Fakt” mają mieć wspólnych korespondentów regionalnych

Portal Onet.pl i dziennik „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) będą miały wspólnych korespondentów regionalnych. Szczegóły połączenia będą znane, kiedy RAS Polska zakończy proces zwolnień grupowych.

Na razie nie wiadomo konkretnie, jak będzie wyglądać ta wspólna sieć korespondentów. – Próbujemy połączyć system, mamy kilku korespondentów z „Faktu” i Onetu w województwach, na razie nie znamy szczegółów, musimy najpierw przejść przez zwolnienia grupowe – mówi redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych, mają się one zakończyć do 30 czerwca. Spółka tłumaczy w komunikacie, że są one „wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy”. Z naszych informacji wynika, że pracę ma stracić około 90 pracowników etatowych i 60 współpracowników.

Koncern rozpoczął już wręczanie wypowiedzeń. Jak udało nam się ustalić, z tygodnikiem „Newsweek Polska” rozstaje się Wojciech Cieśla, a z Newsweek.pl Anna Kiedrzynek. Z kolei „Przegląd Sportowy” zwolnił korespondentów regionalnych: Michała Guza, Leszka Błażyńskiego i Macieja Sypułę.