Ostatnio dodane

Katarzyna Szpor doradczynią zarządu Grupy naTemat

Katarzyna Szpor

Katarzyna Szpor, do niedawna dyrektorka ds. strategii wydawniczej Wirtualnej Polski i p.o. redaktor naczelnej, od czerwca dołączy do Grupy naTemat jako doradczyni zarządu ds. rozwoju.

Szpor będzie doradczynią zarządu od strony strategicznej, biznesowej i redakcyjnej. Wznowi też działalność swojej firmy konsultingowo-doradczej, którą prowadziła przed dołączeniem do Wirtualnej Polski.

„Z Kasią znamy się bardzo dobrze, bo ponad osiem lat temu, gdy naTemat dopiero startowało, była już częścią naszej Grupy, jako zastępczyni dyrektora zarządzającego. Dziś spotykamy się w zupełnie innej roli i rzeczywistości. Chcemy wykorzystać jej bardzo dobrą znajomość branży i trendów medialno-reklamowych, a także doświadczenie w organizacjach o większej strukturze, co pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć nam Grupę naTemat” – mówi cytowany w komunikacie Michał Mańkowski, redaktor naczelny, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy naTemat.

Po odwołaniu z funkcji redaktora naczelnego Wp.pl Tomasza Machały, Szpor pełniła tymczasowo jego obowiązki. Zrezygnowała z nich z początkiem marca, wtedy też poinformowała o rozstaniu z Wirtualną Polską. P.o. naczelnego obecnie jest Piotr Mieśnik. Spółka szuka następcy Machały, na liście kandydatów jest siedem osób. – Proces trwa – mówi krótko rzecznik spółki Michał Siegieda.

Katarzyna Szpor zaczynała jako redaktorka w portalu Gazeta.pl. Potem pełniła tam funkcje koordynatorki projektów, szefowej social media i społeczności. W latach 2013-2015 była zastępczynią dyrektora zarządzającego portalu NaTemat.pl. W listopadzie 2017 roku rozpoczęła współpracę z WP, była dyrektorką ds. strategii wydawniczej.