Nie żyje Ewa Żarska, dziennikarka Polsat News

Ewa Żarska

W wieku 45 lat, w Łodzi zmarła nagle Ewa Żarska, wieloletnia dziennikarka Telewizji Polsat i Polsat News. Była też korespondentką w Londynie i autorką książki „Łowca. Sprawa Trynkiewicza”.

Ukończyła studium dziennikarskie oraz filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi. Jako dziennikarka zaczynała w bełchatowskim magazynie „Fakty”, potem pracowała w Radiu Łódź, robiła materiały dla Telewizji Piotrków i Piotrkowskiej Medialnej Agencji Informacyjnej.  W 2001 roku została korespondentką z województwa łódzkiego Telewizji Polsat, potem krótko pracowała w TVN 24 w Łodzi.

Na dwa lata (2006–2007) zostawiła media, zostając rzeczniczką prasową Centrum Handlowego „Ptak”. W 2008 roku rozpoczęła pracę w TV Biznes, potem przeszła do Polsat News Łódź.

W 2013 roku została korespondentką Polsat News w Londynie, gdzie pracowała dwa lata. Od 2015 roku była reporterką w warszawskiej redakcji Polsat News, od 2016 roku pracowała dla Polsat News w Łodzi.

Za reportaż śledczy „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” otrzymała w konkursie MediaTory 2017 nagrodę ReformaTor. Ten reportaż zdobył też nominację do nagrody Grand Press 2017 w kategorii Dziennikarstwo śledcze. Napisała książkę „Łowca. Sprawa Trynkiewicza”.