Ostatnio dodane

Media zaangażowały się w pomoc służbie zdrowia

Maseczki, przyłbice, respiratory, jedzenie dla lekarzy – wiele mediów, przekazując na to pieniądze, angażuje się w akcję pomocy służbie zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Zbiórkę na respirator prowadzi też Fundacja Grand Press.

Wirtualna Polska przekaże 10 szpitalom jednoimiennym lub przeznaczonym do walki z koronawirusem 1. tys. przyłbic medycznych dla lekarzy. Wydawnictwo Zwierciadło w ramach akcji #wsparciedlaszpitala przekaże szpitalom zakaźnym 10 tys. kremów do pielęgnacji rąk, które mają złagodzić dolegliwości związane ze stosowaniem środków dezynfekcyjnych. Rock Radio patronuje akcji #pomagamyszpitalom! Fundacji Kuroniówka, która zapewnia posiłki pracownikom 21 szpitali zakaźnych w całej Polsce dzięki zbiórce. Na antenie radia kilka razy dziennie są informacje na temat akcji. Zbiórkę na zakup respiratora dla szpitala w Suchej Beskidzkiej prowadzi Gazeta.pl. Redakcja w tekstach z hashtagiem #KupujemyRespirator przedstawia sytuację placówki.

Natomiast ViacomCBS w ramach akcji #RazemNaOdległość zachęca w spocie na antenach Comedy Central, Nickelodeon, Paramount Channel i MTV oraz w mediach społecznościowych do przekazywania dotacji na Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach funduszu kupowane są m.in. respiratory, łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory. Zespół domu postprodukcyjnego LocoMotive część pieniędzy z realizowanych projektów przeznaczy na zakup artykułów ochronnych dla służby zdrowia. Pierwsza paczka z maseczkami i przyłbicami została przekazana Klinice Położnictwa warszawskiego szpitala MSWiA.

W czwartek 2 kwietnia Polsat wyemitował specjalny blok reklamowy „Reklama na ratunek – razem w walce z koronawirusem”, z którego przychody przeznaczono na wsparcie szpitali i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią. Według oficjalnych danych stacji zebrano ponad 3 mln zł (2,48 mln od reklamodawców, reszta od Telewizji Polsat). Blok przyciągnął do stacji średnio 5,94 mln widzów.

Z kolei 4 kwietnia platforma Player zorganizowała #koncertdlabohaterów, podczas którego 30 artystów śpiewało ze swoich domów. Koncert był transmitowany w internecie, a jego część można było oglądać w TVN 24. Zebrano ponad 4,2 mln zł (zbiórka wciąż trwa) na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników służb medycznych i ratunkowych walczących z epidemią.

Zbiórkę na respirator pod hasłem „Oddech od reklamy” organizuje też Fundacja Grand Press. Pieniądze można wpłacać przez serwis Zrzutka.pl.