Ostatnio dodane

Wydawca „Daily Mirror” i „Daily Express” odsuwa od pracy prawie tysiąc osób

Reach, brytyjski wydawca m.in. „Daily Mirror”, „Daily Express” i „Daily Star”, wysyła na przymusowe urlopy 940 osób pracowników.

Firma poinformowała, że w związku z koronawirusem z 4700 pracowników na urlopy (co najmniej trzymiesięczne), w 80 proc. finansowane w ramach programu pomocowego rządu (dodatkowe 10 proc. dołoży firma, w sumie będą otrzymywać 90 proc. zarobków), zostanie wysłanych 940 pracowników. W zależności od potrzeb grupa zostanie nieznacznie powiększona. Ci, którzy zostaną, będą pobierać uposażenie zmniejszone o 10 proc. Zarząd i kierownictwo redakcji będą zarabiać o 20 proc. mniej. Reach do końca roku zawiesza też przyznawanie premii, znosi dywidendę za rok 2019 i nie będzie publikować wytycznych finansowych.

Reach (do 2018 pod nazwą Trinity Mirror) to jedna z największych grup gazetowych w Wielkiej Brytanii. W ub.r. wydawnictwo osiągnęło zysk 150,6 mln funtów (przed opodatkowaniem), czyli o 6 proc. więcej, niż rok wcześniej, przy przychodach w wysokości 702,5 mln. Większość dochodów (84 proc.) wciąż pochodzi z druku.