Zabójca Jána Kuciaka i jego narzeczonej został skazany na 23 lata

37-letni Miroslav Marczek został skazany na 23 lata więzienia za zamordowanie słowackiego dziennikarza śledczego Jána Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusznirovej.

„To było morderstwo popełnione z zimną krwią. Ofiary nie miały szansy się obronić” – powiedziała Ruzena Szabova, przewodnicząca składu sędziowskiego. Prokurator Juraj Novocky, który wnioskował o 25 lat więzienia dla zabójcy dziennikarza, odwołał się od wyroku. Miroslav Marczek nie był obecny na rozprawie.

Ján Kuciak pracował dla Aktuality.sk. On i jego narzeczona Martina Kušnirova zostali zamordowani 21 lutego 2018 roku. O zlecenie zabójstwa oskarżony został przedsiębiorca Marian Koczner. W grudniu 2019 roku rozpoczął się proces pięciu osób. Na ławie oskarżonych zasiadł sam Koczner, bezpośredni zabójcy dziennikarza Tomasz Szabo i Miroslav Marczek oraz pośrednicy Alena Zsuzsova i Zoltan Andrusko. Wcześniej skazany został tylko Andrusko, który zdecydował się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości, co zagwarantowało mu status świadka koronnego.