„Bądźmy razem w domu” nowym codziennym programem TVP1 dla seniorów

Urszula Rogala gospodynią

Urszula Rogala

W środę, 1 kwietnia o godz. 15.35 telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję nowego programu „Bądźmy razem w domu”. Jest to skierowana dla seniorów audycja, której gospodynią będzie Urszula Rogala, dodatkowy cykl w programie poprowadzi Piotr Poraj Poleski – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z naszych ustaleń, „Bądźmy razem w domu” to nowy autorski, misyjny program skierowany do seniorów i osób, które opiekują się osobami starszymi. Głównym celem poradnikowej audycji jest pomoc widzom w odnalezieniu się w sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Jak czytamy w opisie „cykl ma zachęcić widzów do pozostania w domu, a także przedstawiać propozycje spędzania czasu w ciekawy i wartościowy sposób we własnych mieszkaniach. Poruszane tematy będą dotyczyć profilaktyki przeciwwirusowej, umiejętności zauważenia u siebie i innych niepokojących objawów zakażenia, radzenia sobie z codziennością, a także dbania o dobrą formę fizyczną i psychiczną”.

W programie wystąpią lekarze różnych specjalizacji i psychologowie, a także artyści m.in. Teresa Lipowska, Tadeusz Chudecki, bohaterowie programów „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”. Audycja zostanie również wzbogacona o wypowiedzi widzów – seniorów, którzy będą mogli na antenie podzielić się swoimi doświadczeniami.

Audycja „Bądźmy razem w domu” w dużej mierze realizowana jest w oparciu o nowe media.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że program poprowadzi dziennikarka specjalizująca się w tematach poświęconym seniorom Urszula Rogala. Gospodarzem dodatkowego cyklu, nadawanego w ramach audycji, będzie znany z m.in. emitowanej w Dwójce „Operacji zdrowie” Piotr Poraj Poleski.

Premierowe odcinki „Bądźmy razem w domu” na antenie TVP1 będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 15.35, począwszy od 1 kwietnia br.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 9,68 proc.