Ostatnio dodane

Polskie Radio 24 bez własnego programu na żywo

Informacyjno-publicystyczne Polskie Radio 24, po tym jak jeden z pracowników został zdiagnozowany pozytywnie na obecność koronawirusa, nie nadaje własnego programu na żywo. Z naszych informacji wynika, że ta sytuacja może potrwać do końca miesiąca.

Obecnie Polskie Radio 24 nadaje m.in. serwisy Programu I Polskiego Radia i audycje z innych anten. – Większość zespołu objęta została kwarantanną. Nie ma kto pracować, a także realizować programu – mówi jeden z dziennikarzy Polskiego Radia 24. Według innego naszego rozmówcy system rotacyjny wprowadzono dopiero po tym, jak okazało się, że jeden z pracowników mógł zostać zarażony koronawirusem.

Dziennikarze Polskiego Radia 24 mówią, że trwa próba skompletowania osób, które mogą pracować. Ich zdaniem stacja nie wróci do nadawania własnego programu na żywo w tym tygodniu, a dopiero w przyszłym.

Także Polskie Radio nie ujawnia, kiedy to się stanie. „W trosce o bezpieczeństwo pracowników, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, Polskie Radio wdrożyło wszelkie niezbędne procedury. Emisja PR 24 – do czego jesteśmy zobligowani ustawą – jest realizowana, a w związku z sytuacją epidemiologiczną ramówki wszystkich programów PR SA zostały zmodyfikowane” – stwierdza Monika Kuś z biura zarządu spółki.

W piątek rano prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska poinformowała pracowników, że w czwartek wieczorem jeden z pracowników został zdiagnozowany pozytywnie na obecność koronawirusa.