Ostatnio dodane

„Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie” Gazetą Roku 2019

Zespół redakcyjny tygodnika "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"

Tygodnik „Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie” zdobył tytuł Gazety Roku 2019 w konkursie mediów lokalnych SGL Local Press 2019. Statuetki oraz nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych przyznano dziennikarzom i redakcjom z całego kraju nagrodzonym w 12 kategoriach.

SGL Local Press to konkurs dla mediów lokalnych organizowany od 12 lat przez Radę Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Oceniane są materiały prasowe, fotograficzne, wideo, portale gazet lokalnych i dziennikarskie akcje społecznych lub interwencyjne.

Z powodu zagrożenia koronawirusem gala SGL Local Press 2019 wyjątkowo odbyła się bez udziału zaproszonych gości. Organizatorzy wyniki ogłosili nie jak zazwyczaj na Zamku Królewskim w Warszawie, ale w Zakopanem w ogrodzie redakcji „Tygodnika Podhalańskiego”. Transmisję przeprowadzono na stronie internetowej i na facebookowym profilu SGL.

Nagrodzonych wyczytywali Joanna Banasik i Andrzej Bienias, aktorzy z Teatru Witkacego w Zakopanem. Laureatom przyznano statuetki zaprojektowane i wykonane przez zakopiańskiego artystę Karola Gąsienicę-Szostaka oraz nagrody w wysokości 5 tys. złotych.

Nagrody wręczono w 12 kategoriach. Zwycięzców wyłoniło jury, w którego skład weszli: Marcin Kowalczyk, Renata Gluza, Beata Biel, Marzanna Zielińska, Elżbieta Turlej, Andrzej Grygiel, Andrzej Poczobut, Grzegorz Kopacz.

W kategorii Gazeta Roku nagrodę otrzymała „Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie”.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:

Reportaż prasowy: Jerzy Kamiński – „Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie”,

Publicystyka: Ewa Kiraga-Wójcik – „Nowiny Jeleniogórskie”,

Dziennikarstwo specjalistyczne: Andrzej Andrysiak – „Gazeta Radomszczańska”,

Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne: Janusz Kucharski, Andrzej Andrysiak – „Gazeta Radomszczańska”,

Wywiad: Jerzy Kamiński – „Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie”,

Krótka forma tekstowa: Joanna Serafin – „Korso Kolbuszowskie”

Fotografia i fotoreportaż: Daniel Frymark – „Czas Chojnic”/Czas.tygodnik.pl

Materiał wideo: Andrzej Andrysiak – Radomszczanska.pl,

[GAZETA RADOMSZCZAŃSKA NAGRODZONA] Trzy statuetki dla dziennikarzy z Radomska w konkursie SGL Local Press https://t.co/oAnDEFMNv8 przez @radomszczanska.pl

— Andrzej Andrysiak (@A_Andrysiak) March 18, 2020

Dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna: „Tygodnik Podhalański”

Portal gazety lokalnej: Rawicz24.pl,

Kategoria specjalna – nagroda Muzeum Powstania Warszawskiego im. Jana Rodowicza „Anody”: Agnieszka Kruszyńska-Idzior – „Obserwator Lokalny”.