Tomasz Bocheński z nagrodą Best of News Design Creative Competition za okładki „Naszemiasto.pl”

Dyrektor artystyczny Polska Press Grupy Tomasz Bocheński został nagrodzony w największym konkursie projektowania prasowego – Best of News Design Creative Competition. Konkurs jest organizowany jest przez Society for News Design ze Stanów Zjednoczonych.

W 41. edycji konkursu Bocheński otrzymał srebrny medal za indywidualne portfolio: okładki dziennika „Naszemiasto.pl”. Jego prace zostały docenione obok projektantów z takich redakcji, jak „New York Times”, „National Geographic” czy „Washington Post”. Dyrektor artystyczny Polska Press grupy jest jedynym nagrodzonym z Polski.

Jury w uzasadnieniu podało, że projektowane przez niego strony „tchną świeżością, odwagą i wywołują radość”. – Nawet bez tłumaczenia są wciągające i zachęcają do dalszej lektury gazety. Grafik pokazuje całą gamę umiejętności i technik narracyjnych tworząc strony tytułowe, które tchną energią i nie są statyczne. W świecie pełnym dosłownych opowieści, te obrazy stanowią powiew fantazji – napisano w laudacji.

Society for News Design już po raz kolejny uhonorowało prace Tomasza Bocheńskiego. W 2010 roku zdobył nagrodę w kategorii „Feature design pages”, w 2012 roku srebrny medal w kategorii „Linia Okładek”, a w 2013 jury nagrodziło jego portfolio. W 2014 zdobył tytuł Award of Excellence za okładkę dodatku Magnes, a w 2015 dwie nagrody za okładki w kategorii Breaking News. W 2017 roku został nagrodzony w kategorii portfolio.

W grudniu 2019 roku Tomasz Bocheński został nagrodzony w innym konkursie: zdobył sześć nagród w European Newspaper Award. Bocheńskiemu przypadły wówczas dwie nagrody specjalne: Judges’ Special Recognition.

Organizacja Society for News Design, założona w 1979 roku, jest zarejestrowaną w USA organizacją non-profit z około 1500 członkami z całego świata. Oprócz licznych działań, organizuje coroczny konkurs Best of News Design otwarty dla gazet i czasopism z całego świata.