Człowiek z pasją

Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza

Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza to inicjatywa portalu Interia. To już trzecia edycja konkursu, którego celem jest wspieranie i promowanie młodych utalentowanych dziennikarzy.

IDEA KONKURSU

Konkurs „Człowiek z pasją” to sposób na uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego, który z pasją angażował się w wychowanie młodych dziennikarzy. Plebiscyt jest inicjatywą portalu Interia, której celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy.

Tak, jak wspierał ich Zygmunt Moszkowicz, który współtworzył Interię przez ponad 15 lat, aż do swojej przedwczesnej śmierci w styczniu 2017 roku. Był dobrym duchem portalu, wyrozumiałym nauczycielem i mentorem dla ludzi stawiających pierwsze kroki na ścieżce swojego zawodowego powołania.

Był stworzony do tej pracy, a media definiował jako sposób na komunikację z innym człowiekiem.

Sam znajdował w sobie energię dla wielu pasji – od muzyki po sport – i to samo podziwiał i podsycał u innych. Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza będzie nagrodą dla ludzi, którzy z pasją potrafią opowiedzieć o innych ludziach oddanych swojej pasji. Dzimkowi by się to podobało.

Konkurs ma charakter cykliczny. W roku 2020 statuetki „Człowiek z pasją” zostaną wręczone po raz trzeci.

ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE

Już po raz trzeci do udziału w konkursie zapraszamy dziennikarzy, którzy w chwili publikacji materiału zgłaszanego do konkursu nie ukończyli 30. roku życia, opublikowali zgłoszony do konkursu materiał w tradycyjnych mediach, albo w internecie (z wyłączeniem stron dostępnych za opłatą), w tym na blogu, w portalu YouTube itp. – w terminie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Materiał dziennikarski mógł mieć postać tekstu, zapisu fotograficznego, zapisu audio, zapisu audio-video lub kombinacji tych form. Tematyka konkursu określona została w jego nazwie – Człowiek z pasją.

Żeby wziąć udział w konkursie należy na adres: czlowiekzpasja@firma.interia.pl przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Termin zgłaszania prac mija 15 marca 2020 roku. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza jest nagrodą dla ludzi, którzy z pasją potrafią opowiedzieć o innych ludziach oddanych swojej pasji.

WYBÓR LAUREATÓW
Rozstrzygnięcie

W konkursie nagrodzonych zostanie łącznie pięciu uczestników, czyli czterech wyróżnionych Laureatów oraz jeden Zwycięzca Nagrody Głównej. Nagrodą Główną w konkursie jest 7000 zł. Wyboru zwycięzców dokona Jury w składzie:

Krzysztof Fijałek – Interia.pl – przewodniczący jury
Monika Góralewska – TVN
Krzysztof Gurba – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Tomasz Jażdżyński – Gremi Media
Piotr Legutko – TVP Historia
Agnieszka Łopatowska – Interia.pl
Agata Moszkowicz
Artur Potocki – Interia.pl
Tadeusz Sołtys – RMF FM
Jarek Szubrycht – „Gazeta Wyborcza”, „Gazeta Magnetofonowa”
Piotr Trybalski – Fotografwpodrozy.pl
Wojciech Cegielski – Polskie Radiogród w Krakowie.

Laureatów poznamy wiosną 2020 roku podczas uroczystości wręczenia nagród w Krakowie.

___________________________________

Zygmunt Moszkowicz
Zygmunt Moszkowicz

„Dzimek” wspierał młodych

Zygmunt Moszkowicz (1955-2017), który współtworzył Interię przez ponad 15 lat, aż do swojej przedwczesnej śmierci w styczniu 2017 roku wspierał młodych dziennikarzy. Był dobrym duchem portalu, wyrozumiałym nauczycielem i mentorem dla ludzi stawiających pierwsze kroki na ścieżce swojego zawodowego powołania. Swoje powołanie realizował m.in. w studenckim Radiu Centrum, „Super Expressie” i „Czasie Krakowskim”, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

„Dzimek” był stworzony do tej pracy, a media definiował jako sposób na komunikację z innym człowiekiem.

Sam znajdował w sobie energię dla wielu pasji – od muzyki po sport – i to samo podziwiał i podsycał u innych. Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza jest nagrodą dla ludzi, którzy z pasją potrafią opowiedzieć o innych ludziach oddanych swojej pasji.