Ostatnio dodane

Tomasz Lis wraca do piątkowej dyskusji publicystów w TOK FM

Tomasz Lis

W piątek rano Tomasz Lis po 2,5 miesiącu przerwy znów będzie brał udział w porannej dyskusji publicystów w Radiu TOK FM (Agora). Dziennikarz zniknął z audycji i przestał prowadzić swój program w Onecie wskutek poważnych problemów zdrowotnych.

Swój udział w piątkowym paśmie publicystycznym, emitowanym w TOK FM w godz. 8-9, Tomasz Lis potwierdził w czwartek wieczorem. Innymi stałymi gośćmi piątkowych wydań programu są Wiesław Władyka z „Polityki” i Tomasz Wołek. Prowadzącym jest Jacek Żakowski z „Polityki”.

Publicyści dyskutują w tym gronie w piątki nieprzerwanie od wiosny 2003 roku.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Radio TOK FM miało 2,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,1 proc. rok wcześniej.

Do usłyszenia jutro https://t.co/0dU3pfIz48

— Tomasz Lis (@lis_tomasz) February 27, 2020

Tomasz Lis kilka tygodni w szpitalu, teraz rehabilitacja

W połowie grudnia Tomasz Lis we wtorek trafił na oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie (pojechał do tego miasta, żeby przeprowadzić wywiad). Według lokalnych serwisó dziennikarz poczuł się źle. Przedstawiciele szpitala oficjalnie nie ujawniali żadnych informacji na ten temat, tłumacząc to przepisami o ochronie danych osobowych.

Kilka dni później Tomasz Lis krótką informację dotyczącą swojego stanu zdrowia skierował do uczestników niedzielnej gali wręczenia Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wiadomość odczytał Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”. –

Czasem złowrogi podmuch niespodziewanie i dosłownie zwala nas z nóg i w kilka sekund demoluje nam życie. Coś takiego przytrafiło mi się we wtorek pod Olsztynem. W takich sytuacjach najważniejsze jest to jak na nie reagujemy – stwierdził Tomasz Lis. – Przede mną długa i żmudna rehabilitacja. Jestem totalnie zdeterminowany by zrobić absolutnie wszystko co trzeba by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności i do was, tak szybko jak się da – dodał.

22 grudnia Tomasz Lis zamieścił swoje zdjęcie na szpitalnym łóżku. – Życzę Wam, żebyście zawsze byli nad, a nie po wozem, a będąc „pod” pamiętali, że to cześć życia i że zwykle, z czasem, można się wygrzebać – stwierdził. Natomiast pod koniec stycznia podziękował „lekarzom, rehabilitantom i paniom pielęgniarkom z Oddziału Rehabilitacji IPiN w Warszawie”. – Dzięki którym w życzliwej atmosferze stosunkowo szybko doszedłem do siebie, stanąłem na nogi i niemal wróciłem do dawnej formy – zaznaczył.

Serdecznie dziękuję lekarzom, rehabilitantom i paniom pielęgniarkom z Oddziału Rehabilitacji IPiN w Warszawie, dzięki którym w życzliwej atmosferze stosunkowo szybko doszedłem do siebie, stanąłem na nogi i niemal wróciłem do dawnej formy. pic.twitter.com/moLZ8jpj4P

— Tomasz Lis (@lis_tomasz) January 31, 2020

Mimo problemów zdrowotnych Tomasz Lis nieprzerwanie pisał w ostatnich tygodniach wstępniaki w „Newsweek Polska”. Przestał natomiast prowadzić swój program publicystyczny w Onecie.

Tomasz Lis redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska” jest od wiosny 2012 roku, a swój program w Onecie zaczął prowadzić w lutym 2016 roku. Jest współwłaścicielem spółki wydającej serwisy Grupy naTemat.pl.

Wcześniej Lis przez prawie dwa lata był naczelnym „Wprost”, w latach 2008-2016 prowadził program w TVP2, był szefem „Wydarzeń” Polsatu, szefem i głównym prowadzącym „Faktów” TVN oraz reporterem i korespondentem TVP w USA.