Ostatnio dodane

„New York Times” pozwany przez sztab Donalda Trumpa

Donald Trump

Sztab wyborczy Donalda Trumpa poinformował o złożeniu pozwu o zniesławienie przeciwko dziennikowi „The New York Times”. Sprawa dotyczy artykułu opiniotwórczego o związkach amerykańskiego prezydenta z Rosją podczas kampanii wyborczej w 2016 roku.

Pozew został złożony w sądzie stanu Nowy Jork. W oświadczeniu stwierdzono, że chodzi o „pociągnięcie organizacji prasowej do odpowiedzialności za celowe publikowanie fałszywych oświadczeń przeciwko kampanii prezydenta Trumpa”. Według współpracowników starającego się o reelekcję prezydenta działania „NYT” mogą w niewłaściwy sposób wpływać na tegoroczne listopadowe wybory.

Artykuł, o którym mowa, ukazał się 27 marca 2019 roku. Jego autorem był Max Frankel (naczelny gazety w latach 1986-1994). Tekst dotyczył wyborów prezydenckich z 2016 roku, wskazywał na liczne kontakty pomiędzy ludźmi związanymi z kampanią Trumpa a Rosjanami.

– Oświadczenia zawarte w artykule były i są w 100 procentach fałszywe i zniesławiające. „New York Times” był świadomy fałszu w chwili ich opublikowania, ale zrobił to w celu osłabienia kampanii, wprowadzając w błąd własnych czytelników – oznajmiła Jenna Ellis, główny doradca prawny sztabu Donalda Trumpa.