Ostatnio dodane

Tomasz Machała pozostanie prowadzącym „Graffiti” w Polsat News

Tomasz Machała

Polsat News nie zamierza rezygnować ze współpracy z Tomaszem Machałą, który nadal będzie prowadzić program „Graffiti”. Adam Miecznikowski z Publicis ocenia, że Polsat nie popełnia błędu wizerunkowego, bo poza środowiskiem dziennikarskim rozpoznawalność Machały jest niewielka.

– Decyzje podejmowane przez władze Wirtualnej Polski czy też jej wewnętrzne komisje nas nie dotyczą – przekazał „Presserwisowi” dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk, pytany o dalszą współpracę z Tomaszem Machałą. Zaznaczył, że jest różnica między tym, czym Machała zajmował się w zarządzie Wirtualnej Polski i czym będzie się zajmować na nowym stanowisku w jednej ze spółek Grupy WP, a tym, co robi w Polsacie. – W Polsacie wykonuje zwykłą pracę dziennikarską, czyli współprowadzi rozmowy w jednym z naszych programów – „Graffiti” i osiąga bardzo dobre wyniki oglądalności – zaznacza Matwiejczuk. Zwraca też uwagę, że Tomasz Machała zakwestionował ustalenia OKO.press i zażądał przeprosin. – Mamy więc słowu przeciwko słowu – argumentuje Matwiejczuk.

Publicysta „Polityki” Jacek Żakowski komentuje, że Machała zasługuje na drugą szansę. – Wpadkę zaliczył w zupełnie innej roli: menedżera mediów. Jako dziennikarz telewizyjny ma nadal dobrą markę, a nie mamy nadmiaru talentów dziennikarskich w mediach wizualnych – mówi.

Adam Miecznikowski, chief strategy director agencji Publicis Worldwide Polska, uważa, że Polsat nie będzie miał żadnych problemów wizerunkowych. – Poza środowiskiem dziennikarskim rozpoznawalność Machały jest bardzo niewielka – mówi Miecznikowski. Zaznacza, że przeciętny widz nie śledził uważnie wydarzeń w WP.

Na antenie Polsat News Tomasz Machała prowadził do niedawna także program #Newsroom, realizowany we współpracy z Wirtualną Polską. Jak informuje WP, gospodarzem audycji jest Robert Feluś, a w razie jego nieobecności poprowadzi go Michał Wróblewski bądź inny dziennikarz WP.

W ubiegłym tygodniu Wirtualna Polska przedstawiła wnioski z prac zespołu powołanego po publikacji OKO.press nt. powiązań WP i środowiska związanego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Tomasz Machała stracił stanowisko redaktora naczelnego i członka zarządu WP Media. Pozostaje jednak w Grupie WP na stanowisku prezesa spółki Netwizor odpowiadającej za WP Pilot. Rezygnację złożyła ponadto wiceprezes WP Holding ds. HR Iwona Wencel.