Zmarła Maja Pawlita – dziennikarka Telewizji Katowice

Przez 30 lat realizowała liczne programy rozrywkowe i widowiska

Maja Pawlita

Dziś, 5 lutego 2020 roku, zmarła Maja Pawlita, której programy w TVP Katowice bawiły rzesze widzów.

Maja Pawlita była związana z Telewizją Katowice od 1972 do 2000 roku. Swoją przygodę z jedenastą muzą rozpoczęła jeszcze na studiach muzycznych. Przez 30 lat realizowała liczne programy rozrywkowe i widowiska z czołówką znanych polskich i zagranicznych artystów.

Pierwszym programem, jaki otrzymała do realizacji jako redaktor odpowiedzialny, były „Melodie wielkiego ekranu”.

W jednym z wywiadów do programu „Twarze Telewizji” w TVP 3 wspominała swoją ścieżkę zawodową.

– Jeździłam z kamerą po Polsce. Jeździłam do wykonawców. Do Alicji Majewskiej, Haliny Frąckowiak do Kazia Kowalskiego. to były programy wspomnieniowe – mówiła Maja Pawlita.

Dziennikarka zmarła dziś, 5 lutego 2020 roku, poinformowała o tym jej redakcyjna koleżanka.

_____________________________

Zmarła Maja Pawlita-Haida – dziennikarka Telewizji Katowice

W ligockiej klinice – po przegranej walce z krótką i ciężką chorobą – w wieku 75 lat zmarła dziennikarka Telewizji Katowice – Maja Pawlita Haida. Pogrzeb odbędzie się w samo południe 10 lutego w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach przy ul. Mikołowskiej.

Rozrywkowa Majka, bo tak nazywali ją telewizyjni koledzy, przez ponad 30 lat realizowała programy rozrywkowe oraz liczne widowiska z artystami polskiej i zagranicznej estrady.

Pogrążonej w żałobie rodzinie i licznym znajomym dziennikarki składamy wyrazy współczucia, a wszystkich chętnych, zapraszamy dziś na antenę TVP3 Katowice, gdzie o 19:40 wyemitowany zostanie program „Twarze Telewizji” w całości poświęcony Maji Pawlicie-Haidzie.

_____________________________

Uroczystości żałobne rozpoczną się w poniedziałek, 10 lutego o godz. 12.00 od mszy św. w kościele p.w.  Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach przy ul. Mikołowskiej, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłej na cmentarz przy ul. Sienkiewicza.