Ostatnio dodane

Siedem ofert na budowę siedzib TVP3 w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim

Telewizja Polska otrzymała siedem ofert w przetargu na budowę siedzib swoich regionalnych oddziałów w Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach. Spółka planuje przeznaczyć na ten cel 20,6 mln zł, a każda z ofert przekraczała znacznie tę kwotę.

Koperty z ofertami otwarto 13 stycznia. Największą kwotę za budowę siedzib zażądało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Kartel” z Jędrzejowa (59,1 mln zł). Następnie: firma Usługi Instalacyjno-Budowlane „Kompens” z Łazów (38,1 mln.), Komplexbud (35,4 mln zł), konsorcjum przedsiębiorstw PBO Śląsk i Wodpol (35,2 mln zł), MGBuilding z Kielc (33,6 mln zł), Firma Budowlana Anna-Bud z Warszawy (31 mln zł.) i Przedsiębiorstwo Budowlane Anbud z Będzina (30,4 mln zł).

Telewizja Polska przetarg na budowę siedzib w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim ogłosiła w październiku 2019 roku. – Na nowy budynek TVP3 Gorzów czeka kilkanaście lat. Od początku istnienia siedziba regionalnej telewizji to trzecie piętro tak zwanego Watrala, czyli wieżowca na gorzowskim Górczynie. Miejsca jest jednak za mało, a dla studia telewizyjnego jest też za nisko – informował internetowy serwis TVP3 Gorzów Wielkopolski. Według wstępnego projektu ośrodek w Gorzowie ma mieć trzy kondygnacje, dwa studia wewnątrz budynku i jedno plenerowe na dachu. Do tego oczywiście redakcja, część administracyjna i zaplecze techniczne.

Według zamówienia budynki mają mieć po około 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje w części frontowej (z windą), a jedną w części tylnej. W każdym z nich mają być dwa studia – jedno o powierzchni 131 m kw., drugie – 75 m kw. Telewizja przewiduje, że budynki staną w ciągu 2,5 roku od podpisania umów z wykonawcami.

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu – 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni – 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni – 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł.