Marszałek Grodzki: oczekuję od TVP Info przeprosin dla dyrektor Daszczyk

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki chce, aby TVP Info przeprosiła dyrektor gabinetu marszałka Senatu Małgorzatę Daszczyk, która została uderzona kamerą przez operatora tej stacji.

„Oczekuję od ekipy TVP Info przeprosin dla dyrektor Małgorzaty Daszczyk, szczególnie, że w »Wiadomościach« TVP prawie wmawia się, że to ona zaatakowała kamerzystę” – powiedział w środę podczas briefingu Grodzki. Miłosz Kłeczek z TVP Info zapytał Grodzkiego o to, jak czuje się Małgorzata Daszczyk, która według niego „niefortunnie wbiegła pod ich kamerę”. Kłeczek zaznaczył, że TVP Info wysłała jej kwiaty, a operator stacji nie uderzył jej kamerą celowo.

W środowych „Wiadomościach” TVP 1 wyemitowano dwa materiały, które dotyczyły Grodzkiego. Jeden z nich w całości został poświęcony rzekomym łapówkom, które miał przyjmować od pacjentów. Do sprawy dyr. Daszczyk się nie odniesiono.

Kancelaria Senatu w poniedziałek opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać, jak kobieta zostaje uderzona kamerą niesioną przez operatora, po czym łapie się za głowę. „Złożyliśmy wniosek o odebranie akredytacji prasowych dla ekipy, biorącej udział w zdarzeniu” – poinformowała w tweecie kancelaria.