Katarzyna Szpor tymczasowo naczelną Wirtualnej Polski za Tomasza Machałę

Tomasz Machała i Katarzyna Szpor

Katarzyna Szpor będzie tymczasowo pełnić obowiązki redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. Zarząd i rada nadzorcza spółki Wirtualna Polska Media SA powołała też zespół do zbadania „tez pojawiających się w mediach” dotyczących postępowania Tomasza Machały.

W czwartek WP wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że redaktor naczelny Tomasz Machała poprosił o urlop, aby „zapewnić pełną niezależność zespołu”. Machała zaprzeczył jednocześnie, by dziennikarze WP konsultowali swoje artykuły z osobami „wskazanymi w publikacjach medialnych”.

W środę serwis OKO.press napisał, że Wirtualna Polska cenzurowała artykuły krytyczne wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego środowiska oraz publikowała materiały pozytywnie oceniające ich działalność. Te ostatnie podpisane były nazwiskami nieistniejących autorów. WP wydała oświadczenie, że artykuł składa się z „kłamstw, półprawd i pomówień”.

Katarzyna Szpor zaczynała jako redaktor w portalu Gazeta.pl. Potem pełniła tam funkcje koordynatora projektów, szefa social media i społeczności. W latach 2013-2015 była zastępcą dyrektora zarządzającego portalu NaTemat.pl. W listopadzie 2017 roku rozpoczęła pracę w WP jako dyrektor ds. strategii wydawniczej.