Ostatnio dodane

Pod nieobecność Tomasza Lisa redakcją „Newsweeka” kieruje Dariusz Ćwiklak

Dariusz Ćwiklak

Wicenaczelny tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) Dariusz Ćwiklak odpowiada za pracę redakcji podczas nieobecności naczelnego Tomasza Lisa.

Tomasz Lis trafił w grudniu do szpitala. Redakcja nie informowała wówczas, czy ze względu na jego obecność planowane są zmiany organizacyjne. W trakcie uroczystości przyznania Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej 16 grudnia Ćwiklak odczytał wiadomość od Lisa: „Przede mną długa, żmudna rehabilitacja, jestem totalnie zdeterminowany, by zrobić absolutnie wszystko, by wrócić do zdrowia (…)”.

W czwartek Lis na Twitterze informował, że w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. W niedzielę zdjęcie z dziennikarzem opublikowała na Twitterze Katarzyna Kolenda-Zaleska.

W „Newsweeku” wciąż ukazują się wstępniaki Lisa. Dziennikarz był także stałym gościem audycji Poranek Radia Tok Fm Jacka Żakowskiego (wraz z Wiesławem Władyką i Tomaszem Wołkiem). Zamiast niego pojawiają się tam Renata Grochal, Agnieszka Dębowska i Aleksander Smolar.

Ćwiklak od sierpnia 2019 roku jest zastępcą naczelnego tygodnika. W „Newsweek Polska” pracuje od 2014 roku, jest autorem tekstów o gospodarce i technologii. Wcześniej pracował w „Gazecie Wyborczej”.