Ostatnio dodane

15 stycznia RMF FM obchodzi 30-lecie

Stacja zmieni ramówkę na urodzinową

W środę 15 stycznia 2020 roku stacja RMF FM (Grupa RMF FM) obchodzi 30-lecie powstania. Z tej okazji rozgłośnia zmieni ramówkę na urodzinową – w programach pojawią się prawie wszyscy prowadzący, specjalny dżingiel, a dziennikarze opowiedzą o kulisach pracy.

Okrągłe, trzydzieste urodziny radio RMF FM chce uczcić różnymi atrakcjami, konkursami i akcjami specjalnymi dla słuchaczy, które organizuje już od kilkunastu dni.

W środę 15 stycznia przypadają urodziny stacji – rozpoczęła nadawanie dokładnie tego dnia 30 lat temu. Z tej okazji rozgłośnia przygotowuje specjalną ramówkę. Przez cały dzień na antenie będzie można usłyszeć prawie wszystkich prowadzących: Przemysława Skowrona, Tomasza Olbratowskiego, Mariusza Kałamagę, Olę Filipek, Daniela Dyka, Natalię Kawałek, Jacka Tomkowicza, Mateusza Opyrchała, Darka Maciborka, Marcina Jędrycha.

Na antenie pojawi się też dżingiel: „RMF FM najlepsza muzyka… od 30 lat”, a gwiazdy będą składać życzenia stacji.

W ramówce pojawią się także specjalne audycje – od 18.00 do 22.00 Darek Maciborek i Marcin Jędrych opowiedzą o historii radia oraz podzielą się ze słuchaczami swoimi wspomnieniami, a Jędrych odtworzy archiwa z dżinglami, piosenkami, programami i telefonami od słuchaczy, które szczególnie zapisały się w historii RMF FM.

Natomiast od 22.00 do 02.00 dziennikarze Paweł Jawor i Krzysztof Urbaniak opowiedzą o kulisach pracy, zabawnych sytuacjach i wpadkach, jakie zdarzyły im się na antenie.

Miniserial, 30 tys. bombonierek, „Szczęśliwa loteria” na 30. urodziny

Na antenie TVP1 od 13 stycznia 2020 roku można oglądać miniserial komediowy „Radio, kamera, akcja!” w którym – obok aktorów – wystąpią dziennikarze RMF FM. W produkcji pojawiają się m.in. Robert Mazurek, Darek Maciborek, Przemek Skowron czy Wiki Gabor. Siedem kilkuminutowych odcinków zostanie pokazanych od 13 stycznia 2020 roku o godzinie 20.05 w TVP1.

Z okazji 30. rocznicy powstania stacji radio RMF FM rozda 30 tys. urodzinowych bombonierek. Słodycze rozdawane będą w sześciu miastach, a także za pośrednictwem internetu. Pierwsze bombonierki trafią do słuchaczy z Warszawy w poniedziałek 13 stycznia.

Stacja szykuje też dla swoich słuchaczy kilka niespodzianek. Jedną z nich jest możliwość wygrania miliona złotych w okrągłej edycji „Szczęśliwej Loterii” na antenie RMF FM. Główna nagroda w loterii będzie losowana przez trzy dni: w poniedziałek 13 stycznia, wtorek 14 stycznia oraz we środę 15 stycznia (to dzień urodzin radia). Każdego dnia słuchacze będą mogli wygrać także m.in. samochody osobowe oraz terenowy SUV Toyoty i dodatkowe nagrody gwarantowane. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest wysłanie SMS-a o treści „RMF” pod numer 7252 za 2,46 zł.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od września do listopada 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 27,5 proc. – wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1,3 pkt. proc. – zdecydowanie najbardziej w zestawieniu.

W 2018 roku Grupa RMF zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 7,8 proc. do 288,22 mln zł oraz 147,16 mln zł zysku netto (wobec 133,29 mln zł rok wcześniej). Firma zatrudniała 292 pracowników.