Woś nagrodzony w konkursie NBP

Ortograficzna wpadka z dyplomem

Rafał Woś i Adam Glapiński

W 17. edycji konkursu im. Władysława Grabskiego organizowanego przez Narodowy Bank Polski główną nagrodę, dziennikarza ekonomicznego roku, zdobył Rafał Woś z redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

W 17. edycji konkursu im. Władysława Grabskiego organizowanego przez Narodowy Bank Polski główną nagrodę, dziennikarza ekonomicznego roku, zdobył Rafał Woś z redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

Oprócz dziennikarza roku kapituła przyznała nagrody dziennikarzom w siedmiu kategoriach: Krzysztofowi Kolanemu z portalu Bankier.pl (Polityka pieniężna i stabilność finansowa) za artykuł „Po co banki centralne kupują złoto?”; Jakubowi Styczyńskiemu i Patrykowi Słowikowi z „Dziennika Gazety Prawnej” (Felieton lub analiza) za artykuł „Jak przejąć spółkę, czyli co różni firmę od kiełbasy”; redakcji programu „Państwo w państwie” telewizji Polsat News (Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna) za materiał „Kolekcjonerski przekręt”; Krystianowi Kaźmierczykowi z Telewizji Republika (100 lat złotego) za materiał „Złoty kontra euro – Biznes Polska”; Robertowi Kiewliczowi z portalu Trojmiasto.pl (Problematyka regionalna) za cykl artykułów pt. „Rzemiosło”; Łukaszowi Kaźmierczakowi z Radia Poznań (Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna) za audycję z cyklu „Ekonomizer” i Jackowi Musiałowi z redakcji Śląski Kurier Wnet (Problematyka regionalna) za artykuł „Czy polscy studenci wesprą niemiecką gospodarkę?”.

W kapitule konkursu zasiadali: profesor nauk ekonomicznych i były rektor SGH Adam Budnikowski (przewodniczący), ekonomistka Marta Kightley, prawnik i członek Rady Polityki Pieniężnej Rafał Sura, prezes PAP Wojciech Surmacz, prezes SDP Krzysztof Skowroński, publicysta „Sieci” Michał Karnowski, redaktor naczelny „Gazety Bankowej” Maciej Wośko, a także szefowa „Wiadomości” TVP 1 Danuta Holecka.