Ostatnio dodane

Tomasz Lis trafił do szpitala, „wszystko jest pod kontrolą”

Tomasz Lis

Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska), trafił we wtorek do szpitala w Olsztynie. Jego żona Hanna Lis zapewnia, że dziennikarz „ma się dobrze” i „wszystko jest pod kontrolą”. Redakcja tygodnika nie informuje, czy ze względu na jego nieobecność planowane są zmiany organizacyjne. W mediach społecznościowych wielu ludzi mediów życzy dziennikarzowi zdrowia.

Jak podały lokalne media, Tomasz Lis pojechał do Olsztyna przeprowadzić wywiad z sędzią Pawłem Juszczyszynem. Serwis Olsztyn.wm.pl napisał, że poczuł się źle i trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. O sprawie poinformowały media ogólnopolskie, w tym portale Tvp.info i Polsatnews.pl.

W środę późnym wieczorem żona Tomasza Lisa napisała na Twitterze: „Tomek ma się dobrze i dziękuje za Wasze wyrazy wsparcia i sympatii. Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym »stanie ciężkim« są całkowicie nieprawdziwe” – podkreśliła Hanna Lis.

Hej Kochani. Tomek ma się dobrze i dziękuje za Wasze wyrazy wsparcia i sympatii. Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym „stanie ciężkim” są całkowicie nieprawdziwe. Ściskamy. 💪🏼❤️

— Hanna Lis (@hanna_lisowa) December 11, 2019

Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager Ringier Axel Springer Polska, nie udziela informacji w sprawie pracy redakcji „Newsweeka” pod nieobecność redaktora naczelnego. – Nie komentujemy tej sytuacji – powiedziała jedynie. Poszczególne wydania mają swoich redaktorów prowadzących.

Skrzypek-Makowska informuje, że zaplanowana na niedzielę VII edycja Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej odbędzie się bez żadnych zmian. Tomasz Lis był jednym z dziesięciu członków kapituły konkursu.

Tomaszowi Lisowi na Twitterze zdrowia życzyli w środę dziennikarze i politycy. „Tomku, trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia” – napisał Tomasz Sekielski. „Im bardziej się z kimś spieram, tym bardziej życzę mu zdrowia, więc dużo zdrowia dla @lis_tomasz” – dodał Michał Szułdrzyński, wicenaczelny „Rzeczpospolitej”. „Często się tu spieramy, ale dziś trzymam mocno za Tomka kciuki – wracaj szybko do zdrowia i na Twittera!” – podkreślił Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny „Liberte!”.

Tomku ⁦⁦@lis_tomasz trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia 💪🏻💪🏻💪🏻⁩ https://t.co/lR3fXrV5wm

— Tomasz Sekielski (@sekielski) December 11, 2019

Im bardziej się z kimś spieram, tym bardziej życzę mu zdrowia, więc dużo zdrowia dla @lis_tomasz !

— Michał Szułdrzyński🇵🇱 (@MSzuldrzynski) December 11, 2019

Często się tu spieramy, ale dziś trzymam mocno za Tomka @lis_tomasz kciuki – wracaj szybko do zdrowia i na twittera! ✌️👊🏻https://t.co/Ht6DQByCLX

— Leszek Jażdżewski (@LesJazd) December 11, 2019