Sakiewicz zapowiedział nową naklejkę w „Gazecie Polskiej”: „będzie bojowo”

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", doradzi teraz w sprawie komunikacji w futbolu

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) Tomasz Sakiewicz zapowiedział, że najbliższe wydanie tygodnika znów ukaże się z naklejką. W lipcu do tytułu dołączono nalepkę z napisem „Strefa wolna od LGBT”.

Tomasz Sakiewicz zapowiedział to na Twitterze. „Po jednej z ostatnich naszych naklejek zebrał się Parlament Europejski. W środę drukujemy nową. Kto wie, czy tym razem nie zwołają Rady Bezpieczeństwa ONZ. Na pewno będzie bojowo” – napisał. Nowe wydanie „GP” ukaże się w środę 11 grudnia.

Po jednej z ostatnich naszych naklejek zebrał się Parlament Europejski.W środę drukujemy nową. Kto wie czy tym razem nie zwołają Rady Bezpieczeństwa ONZ. Na pewno będzie bojowo

— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) December 8, 2019

Do wydania „Gazety Polskiej” z 24 lipca dołączona była naklejka z przekreśloną tęczową flagą i napisem „Strefa wolna od LGBT”. Sprzedaży numeru odmówiły wtedy Empik oraz stacje paliw BP, Shell, Circle K i Amic. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez „propagowanie zachowań o charakterze dyskryminacyjnym znanych z ustrojów faszystowskich”. Prokuratura nie dopatrzyła się jednak znamion czynu zabronionego.

28 sierpnia „GP” ukazała się z kolejną naklejką – tym razem przedstawiała wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, której towarzyszył napis „Królowa Polski – stań w jej obronie”.

Jak wynika z danych ZKDP, we wrześniu „Gazeta Polska” zanotowała największy spadek sprzedaży spośród tygodników ogólnopolskich. Średnia sprzedaż ogółem wyniosła 20 817 egz. (spadek o 21,63 proc. w stosunku do września 2018 roku).