Z Radia Gdańsk odchodzi redaktor naczelny Michał Rzepiak, Olga Zielińska zastąpi Waldemara Ulanowskiego

Michał Rzepiak

Dyrektor programowy i redaktor naczelny Radia Gdańsk Michał Rzepiak, odchodzi z firmy za porozumieniem stron – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z rozgłośnią żegna się też wiceszef informacji Waldemar Ulanowski, którego stanowisko ma przejąć Olga Zielińska.

Michał Rzepiak ma odejść z radia pod koniec roku, ale już pożegnał się z zespołem, a jego decyzję ogłoszono dziennikarzom w poniedziałek podczas porannego kolegium – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Odchodzi z firmy za porozumieniem stron, jego dalsze losy zawodowe na razie nie są znane.

Z naszych informacji wynika, że na razie nie ma planów, by go zastąpić, szykowane są za to zmiany strukturalne. W strukturze Radia Gdańsk pojawi się w styczniu stanowisko dyrektora ds. marketingu i rozwoju programu, który przejmie na siebie dotychczasowe obowiązki Rzepiaka. Na razie nie wiadomo, kto będzie pełnił nową funkcję.

Michał Rzepiak stanowisko szefa newsroomu Radia Gdańsk objął we wrześniu, gdy podzielono funkcję redaktora naczelnego i prezesa, które wcześniej łączył prezes rozgłośni Dariusz Wasielewski. Michał Rzepiak jest także prokurentem spółki.

Z naszych informacji wynika, że ze stanowiskiem żegna się także Waldemar Ulanowski, wiceszef informacji w Radiu Gdańsk. Jego miejsce zajmie dotychczasowa rzecznik prasowa oświatowej „Solidarności” Olga Zielińska. Ulanowski do rozgłośni przeszedł w lutym br. z Wirtualnej Polski.

Podobnie jak Olga Zielińska z „Solidarnością” (konkretnie: z wydawanym przez związek miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”) związany był także obecny prezes Radia Gdańsk, Adam Chmielewski, który objął to stanowisko we wrześniu br. Zastąpił dotychczasowego szefa stacji, Dariusza Wasielewskiego, który złożył rezygnację.

Według badania Radio Track od maja do października br. Radio Gdańsk miało 10,6 proc. udziału w rynku słuchalności w Trójmieście, wobec 8,1 proc. rok wcześniej.