Ostatnio dodane

Latkowski zrealizował dla TVP film o pedofilii

"Będzie dym" - zapowiada Kurski

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski zrealizował dla Telewizji Polskiej film dokumentalny o pedofilii „Nic się nie stało”.

Prezes Jacek Kurski w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” powiedział, że TVP zamówiła film dokumentalny dotyczący pedofilii, ale nie wymienił autora. „Gdy próbuje się zredukować problem pedofilii do księży, przypominamy film »Pedofile« Latkowskiego. I zamawiamy nowy pt. »Nic się nie stało«. Niedługo go pokażemy, wstrząsający. Będzie dym” – mówił Kurski. Na razie nie jest znana data premiery „Nic się nie stało”.

Jeden z ostatnich dni zdjęciowych filmu @LatkowskiS „Nic się nie stało” #NicSięNieStało pic.twitter.com/g1mdjsedV8

— NicSięNieStało (@nicsieniesta) December 4, 2019

Sylwester Latkowski zdradził nam, że w filmie poruszył problem pedofilii wśród elit. – W 2005 roku zrealizowałem film „Pedofile”, od tamtego czasu przyglądałem się bliżej kilku sprawom. Nic się nie zmienia. Bogaci i wpływowi omijają prawo i czują się bezkarni – wskazuje Latkowski. Zapytany, czy nie obawia się, że jego film zostanie wykorzystany propagandowo przez TVP, odpiera: – Pedofilia jest problemem apolitycznym.

TVP nie pokazała głośnego filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich o zjawisku pedofilii w Kościele. Film pojawił się 11 maja na kanale YouTube Sekielskich, potem wyemitował go m.in. TVN.

Sylwester Latkowski jest dziennikarzem i autorem filmów dokumentalnych. W latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”.