Ostatnio dodane

„Halo Polska” zamiast wyjazdu Wiktora Batera do Syrii

Kuba Wątły

Halo.Radio chce przeznaczyć pieniądze z akcji crowdfundingowej na planowany wyjazd Wiktora Batera do syryjskiej Rożawy na zupełnie inny projekt pod tytułem „Halo Polska”.

Halo.Radio na projekt wyjazdu do Syrii zebrało niecałe 30 tys. zł z zaplanowanych 80 tys. Ale informuje, że wyjazd Batera do Syrii i tak nie byłby możliwy. „Trudnością okazał się stan zdrowia Wiktora, który z końcem listopada musiał rozpocząć leczenie, żeby wrócić do nas na początku stycznia 2020 roku” – pisze Halo.Radio na swoim profilu facebookowym.

Jak mówi „Presserwisowi” Kuba Wątły, menedżer programowy Halo.Radia, rozgłośnia nie musi prosić darczyńców o zgodę na zmianę celu zbiórki. – Ale zachowujemy się po dżentelmeńsku i pytamy – oświadcza. W tym celu radio do piątku prowadzi sondę na Facebooku.

Proponowany projekt „Halo Polska” byłby mobilnym studiem, które kilka razy w miesiącu odwiedzałoby różne miejscowości w kraju. Jak tłumaczy Wątły, prowadzić je mają wymiennie wszyscy pracujący na antenie Halo.Radia. „Podczas każdej takiej wizyty poprowadzimy »od Was« i z Wami 3 pasma programowe (czyli 6 godzin programu). Opowiecie o wszystkim, co jest dla Was ważne, pokażecie, jak radzicie sobie z codziennością i jak realizujecie idee Waszego Społeczeństwa Obywatelskiego” – wyjaśnia Halo.Radio na Facebooku. Rozgłośnia działa w internecie od października.