Ostatnio dodane

Tomasz Włodarczyk od nowego roku w Sport.pl

Tomasz Włodarczyk

Dziennikarz sportowy Tomasz Włodarczyk przejdzie z „Przeglądu Sportowego” (Ringier Axel Springer Polska) do serwisu Sport.pl (Agora).

„Witamy nowego autora w Sport.pl” – napisał na Twitterze redaktor naczelny serwisu Paweł Wilkowicz, publikując zdjęcie z Włodarczykiem.

Co tu więcej dodawać, chyba widać że cieszę się jak dziecko. A i @wlodar85 wygląda na zadowolonego:) Witamy nowego autora w @sportpl, już od początku 2020. pic.twitter.com/16aum4yJ1S

— Paweł Wilkowicz (@wilkowicz) November 19, 2019

Dziennikarz do końca roku pracuje w „PS”, a pracę w serwisie Agory rozpocznie na początku 2020 roku.

Włodarczyk jest związany z „Przeglądem Sportowym” od sześciu lat. Kierował pracami działu Piłka Nożna, a w latach 2016-2018 był zastępcą redaktora naczelnego. Wcześniej współpracował m.in. z agencją sportową Collings Sport i publikował w „The Sun”, gdzie był szefem sportu w projekcie polskich wydań na Euro 2008, a potem współpracownikiem.

We wrześniu redaktor naczelny „PS” Przemysław Rudzki odszedł z firmy. W drugim kwartale przyszłego roku stanowisko obejmie Michał Kołodziejczyk, który kierował serwisem Sportowefakty.wp.pl. Do tego czasu obowiązki naczelnego pełni wicenaczelny Paweł Wołosik.

Jak wynika z danych ZKDP, we wrześniu średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wyniosła 21 334 egz. (spadek o 9,85 proc. w porównaniu z wrześniem 2018 roku).

Jak wynika z danych Gemius/PBI serwis Sportowefakty.wp.pl odwiedziło w październiku 5,94 mln użytkowników (spadek o 6,45 proc.). Dalej znalazły się: Sport.onet.pl (RAS Polska) – 4,61 mln (spadek o 9,43 proc.), Sport.pl odwiedziło w październiku 3,56 mln użytkowników (spadek o 2,99 proc. w porównaniu z wrześniem), serwis miał 51,58 mln odsłon (spadek o 8,57 proc.).