Ostatnio dodane

Karolina Pajączkowska przechodzi z TVN24 BiS do TVP Info

Karolina Pajączkowska

Karolina Pajączkowska rozstaje się z TVN24 Biznes i Świat i w weekend zaczyna pracę w redakcji zagranicznej TVP Info – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Będzie prezenterką serwisów informacyjnych, zadebiutuje w TVP Info w niedzielę 10 listopada.

Pierwszymi materiałami Karoliny Pajączkowskiej w TVP Info będą relacje z Madrytu, dotyczące wyborów parlamentarnych w Hiszpanii – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Pajączkowska specjalizuje się w tematyce międzynarodowej. Biegle włada językami angielskim, francuskim i hiszpańskim. Jest absolwentką wydziału dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę dziennikarską zaczynała w lokalnej telewizji NTL w Radomsku. W 2016 przeszła do TVN24 BiS. Była tam reporterką oraz prezenterką, prowadziła m.in. program „Debata młodych” oraz anglojęzyczny serwis informacyjny.

Z początkiem listopada redakcję zagraniczną TVP Info wzmocniła Zuzanna Falzmann, która prowadzi też weekendowe wydania „Panoramy”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 3,43 proc. Natomiast w październiku br. kanał zanotował 246 568 widzów średniej oglądalności minutowej i 3,99 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście w skali roku o 16 proc.