RMF FM: w środę „Debata liderów”, pytać będą też dziennikarze Interii i „DGP”

Marcin Zaborski i Patryk Michalski

Jacek Sasin, Tomasz Siemoniak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Janusz Korwin-Mikke i Włodzimierz Czarzasty wezmą udział w środowej finałowej debacie liderów z cyklu „Po Prostu Polska” na antenie RMF FM.

Debatę będzie można słuchać na żywo od godz. 18.00, tuż po „Faktach RMF FM”. Dziennikarze stacji w dwóch rundach będą zadawali pytania z dziedziny polityki zdrowotnej, spraw światopoglądowych i polityki społecznej. Kolejność odpowiedzi zostanie wybrana losowo przez debatą.

O godzinie 18.20 debata z anteny RMF FM przeniesie się na strony internetowe Interia.pl, RMF24.pl i „Dziennika Gazety Prawnej”. Pytania będą zadawali dziennikarze Interia.pl i „DGP” oraz prowadzący w studiu RMF. Na koniec tej części zaplanowano trzy serie pytań wzajemnych. Każdy z przedstawicieli komitetów zada pytanie przedstawicielowi innego, wybranego losowo, a ten otrzyma możliwość riposty.

W podsumowaniu debaty uczestnicy odpowiedzą na pytanie: „dlaczego warto na państwa głosować?”.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w najbliższą niedzielę. Cisza wyborcza zacznie się o północy z piątku na sobotę.

Od czerwca do sierpnia br. udział RMF FM pod względem słuchania w okresie w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 29,2 proc. – wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.