Mikołaj Kunica od listopada redaktorem naczelnym Business Insider Polska

Mikołaj Kunica

Po odejściu z Wirtualnej Polski Mikołaj Kunica obejmie obowiązki redaktora naczelnego Business Insider Polska nie od stycznia 2020 roku, a od listopada br. – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Mikołaj Kunica do zespołu Wirtualnej Polski dołączył we wrześniu 2017 roku, gdzie objął funkcję dyrektora zarządzającego i redaktora naczelnego obszaru biznesowo-finansowego. W lutym br. zaczął prowadzić program „Biznes mówi”, w lipcu br. na stanowisku dyrektora zarządzającego obszaru biznes i finanse zastąpił go Rafał Warecki, a Kunica miał zostać dyrektorem programowym tego obszaru. Wkrótce potem zrezygnował jednak z tej propozycji i złożył wypowiedzenie.

Kilka dni później Ringier Axel Springer Polska, wydawca Business Insider Polska ogłosił, że redaktorem naczelnym portalu od stycznia 2020 roku będzie Mikołaj Kunica. Na tym stanowisku zastąpi Łukasza Grassa, który zrezygnował z pełnionej funkcji z końcem kwietnia br. (obecnie redakcją zarządza wicenaczelny BI), by rozwijać własną firmę.

Jak wynika z naszych informacji, Kunica rozpocznie jednak pracę szybciej, bo już od początku listopada br. Miał dogadać się z Wirtualną Polską w sprawie skrócenia okresu wypowiedzenia.

Polska edycja Business Insidera działa od wiosny 2016 roku.

Przed pracą w WP Kunica przez trzy lata był dyrektorem biura komunikacji w Grupie Ergo Hestia, a przez dwa lata dyrektorem ds. komunikacji i PR w spółce Polskie Inwestycje Rozwojowe. Wcześniej przez ponad 10 lar pracował w telewizji, m.in. jako szef zespołu reporterów i gospodarz codziennego programu „Dzień na rynkach” w TVN CNBC (obecnie TVN24 BiS) oraz reporter „Wiadomości” TVP1, „Faktów” TVN i w RTL 7.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Onet.pl zanotował 16,35 mln realnych użytkowników i 1,4 mld odsłon. Natomiast strona główna portalu miała 10,94 mln odwiedzających, 440,92 mln odsłon oraz 61 minut i 4 sekundy przeciętnego czasu korzystania.